İOS 9 Nasıl Yüklenir ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bugün haberlerini yaptığımız Apple serisine devam ediyoruz. WWDC 2015 etkinliği ardından birçok cihaz ve uygulama incelemesi yaptık. Tabi bunların en çok beklenenlerden biri ise İOS 9 idi. Dün itibariyle yeni nesil işletimim sistemini tanıtan Apple, İOS 9 kullanım oranında artış bekliyor. Eğerki Apple geliştirici programında iseniz İOS 9’un beta sürümünü indirebilir ve kullanabilirsiniz. Fakat değilseniz yıllık 100 dolar ödeyerek o programa dahil olabilirsiniz. İOS 9’un tam sürümü sonbahar’a doğru çıkacak peki İOS 9 nasıl yüklenir sorusuna cevap arıyorsanız onunla ilgili detayları paylaşacağız.

İOS 9 Tanıtıldı, Hakkında Herşey

İOS 9 nasıl yüklenir diyorsanız ondan önce beta sürümünde birçok hata ve buglar ile karşılaşabileceğinizi hatırlatalım. Bu yüzden yazılımsal hatalar ve çeşitli durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İOS 9 ile uyumlu cihazları aşağıda vereceğiz.

İOS 9 ile uyumlu cihazlar

iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4S
iPad Air 2, iPad Mini 3, iPad Air, iPad Mini Retina, iPad 4, iPad 3, iPad 2, iPad Mini
iPod touch (5. nesil)

facebook müşteri hizmetleri

Bu cihazlardan birine sahipseniz ve İOS 9 beta sürümünü indirmek istiyorsanız İOS 9 nasıl yüklenir işlemlerini anlatmaya başlayalım.
İlk olarak Apple geliştiriciler sayfasına girerek giriş bilgileriniz ile giriş yapınız. Daha sonra Sertefikalar ve Identifiers & Profiles kısımına basıp altında bulunan cihazlarda kendi kullandığınız cihazı seçip + işaretine tıklayınız. Ardından otomatik olarak sistem size cihazınıza uygun 40 hane uzunluğunda UDID kodu isteyecek. Fakat kodu nasıl öğrenmeyi bilmiyorsanız AppStore’dan emonster uygulamasını indirerek UDID kodunuzu öğrenip sistemdeki alana kodu giriniz.

Apple Music Hakkında Tüm Detaylar

Kodunuz ile giriş yaptıktan sonra liste halinde SDK‘lar göreceksiniz ve buradan İOS 9 olanına basıp download ediniz. Daha sonra inen dosya uzantısı .ipsw olacak ve Winzip ile açınız. Ardında İTunes programı üzerinden ilk önce cihazınızı bilgisayara bağlayıp İtunes üzerinden sağ kısımdan İOS cihazınızı seçip özet sekmesine basınız. Mac için seçenek tuşu, Windows için Shift tuşuna basılı tutun ve iOS cihazınızı üstüne tıklayarak Güncelle deyin. Daha sonra açılan pencerede daha önce indirdiğimiz .ipsw dosyasını seçip deyin. Ardından cihazının kendini yeniden başlatacak ve İOS 9 yüklenmiş olacaktır. İOS 9 nasıl yüklenir sorusunun cevabını anlattık, yararlı olabileceğini düşünüyoruz.

2 thoughts on “İOS 9 Nasıl Yüklenir ?

 • 9 Haziran 2015 at 21:11
  Permalink

  Olası bir durumda nasıl ios 8’e geri dönülecek onu da anlatırsanız tadından yenmez. 😀

  Reply
 • 9 Haziran 2015 at 20:11
  Permalink

  Olası bir durumda nasıl ios 8’e geri dönülecek onu da anlatırsanız tadından yenmez. 😀

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir