İOS 9’a Jailbreak İşlemi Yapılabilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İOS’u Jailbreak sayesinde kıran ve özgürce kullanabilir hale getiren hackerlar şimdi ise yeni işletim sistemi olan İOS 9’u hedef olarak görüyorlar. Apple İOS 9 ile artık Jailbreak yapılamayacak desede bakalım hackerlar bunada bir çare bulabileceklermi. İOS kapalı bir sistem olduğundan dolayı Android gibi özgürce kişiselleştirilemiyor. Bu nedenden dolayı Android bu konuda İOS’u arkasında bırakmış durumda. Fakat hackerlar işletim sistemini Jailbreak işlemi ile bu kapalı kutuyu açabiliyorlar. İOS 8.3 ve 8.4 sürümlerinde Jailbreak işlemi yapılamasada geçtiğimiz günlerde tanıtılan İOS 9 için yapılabilmesi düşünülüyor.

facebook müşteri hizmetleri

Keen Team’da bulunan bir grup üyesi yaptığı açıklamada İOS 9 Jailbreak için olduça müsait bir sistem olduğunu belirtti. Ayrıca İOS 8.x sürümlerini kırmayı başaran Pangu grubu ile ortak bir çalışma içerisine gireceklerini açıkladılar. Hacker grubu yaptıkları bu açıklamalar üzerine sadece İOS işletim sistemini özgür bırakmak istediklerini belirtti. İOS 9 Jailbreak işlemleri için herhangi fotoğraf veya bilgi bulunmasada Elit hack grubu ve Pangu ortaklığı kıralamaz denilen İOS 9 işletim sistemine Jailbreak işlemi gerçekleşecek gibi duruyor.

Jailbreak Nedir ?

Jailbreak İOS’un kapalı kutusu olan bu sistemi açmaya yarayan bir anahtar diyebiliriz. Kapalı olmasının faydası dış saldırılara karşı güvenli olması fakat Android gibi kişiselleştirilememeside kullanıcılar tarafından eleştirilen bir nokta. Apple güvenlik açısından bazı noktalara izin vermesede hackerlar Jailbreak işlemi ile bu kutuyu açıyor ve sistemi özgür bırakıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde kırma işlemi gerçekleşecekmi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir