iOS Paperama İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Japon kağıt katlama sanatı Origami’yi bilmeyeniniz yoktur. Origami’lerin bir o kadar güzel olmasına karşım yapımı da bir o kadar zordur. Fakat Papaerama isimli iOS uygulaması ile bize bu kağıt katlama sanatını oyunlaştırılmış bir şekilde tanıma imkanı veriyor.

ios paperama two folds

facebook müşteri hizmetleri

Basit bir arayüze ve çok hoş bir arka plan müziğine sahip olan Papaerama‘da kağıtları katlıyoruz. Evet sadece parmağımızın ucu ile kağıtları çekerek katlayıp bir sonraki seviyeye geçiyoruz. Kağıtları düzgün bir şekilde katlamak için de çizgili alanın tamamen içine sığacak şekle getirmek gerekiyor. Ama bu o kadar da basit değil ve çok eğlenceli. Öncelikle kağıtları ne kadar düzgün katladığınıza göre sokrunuz var. Sonrasında ise katlama limitiniz. Mesela ilk seviyedeki katlama tek bir tarafa çekilerek yapıldığı için katlama limitiz bir. Fakat seviye ilerleyip modeller zorlaştıkça bu sayı da artıyor ve daha ayrıntılı bir şekilde katlamaları yapmak gerekiyor.

Oyunda Tani, Yama, Jabara ve Shizume olmak üzere dört bölüm var ve her birisi yirmi dört seviyeden oluşmakta. Bölümlerin arasında içinde Origami’lerin olduğu hoş video geçişleri de göz alıyor.

ios paperama house

Eğer bir bölümü nasıl geçeceğinizi anlamazsanız ip uçları da bulunmakta. İlk üç ip ucunuz oyunda birlikte size hediye ediliyor. Daha sonra geçtiğiniz bölümlerden de kazanabiliyorsunuz. Uygulama içi satın alıma da yeni ip uçları alabilmeniz mümkün. Eğer Origami’ye ilgi duyuyorsanız oyunu seveceğiniz kesin.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı