iOS Seabeard İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

iOS‘un popüler oyunlarından birisi olan Seabeard oldukça sevildi. Biz de sizler için oyunu inceledik.

:: Haftanın iOS Uygulamaları #002

RPG türünde ve grafiklere sahip oyunun ana teması bir o kadar şirin korsanlar. Oyun minik adacıklar etrafında geçiyor ve siz de bir geminin kaptanısınız. Adanızı güzelleştirip geminiz için mürettebat toplama görevi amaçlı olan oyunda karakterinizin cinsiyetini seçtikten sonra hikayenizi dinleyerek oyuna başlıyorsunuz.

Seabeard sevimliliğine rağmen bir RPG oyunundan beklendiği üzere oldukça kompleks bir oyun sistemine sahip. Arayüz ve kontroller oldukça minimal ve kolay olarak tasarlanmış. Görevleri yapmak için tıkladığınız yerlere yürüyorsunuz ve ya konuşmak için NPClerin üzerine tıklamanız yetiyor. Bazı yollar ise kapalı, bunları oyun ilerledikçe görevler sayesinde açıyorsunuz. Oyun size kendi özel adanızı da sunuyor. Adanızı istediğiniz gibi de düzenleyebiliyorsunuz.

ios seabeard 4

Oyunda, yemek pişirme, zanaat, eşya yapımı gibi özellikler de var. Ayrıca adacıkların etrafından balık tutabiliyorsunuz. Bunu görevler ile birlikte balık tutan bir “crew member”i tayfanıza aldıktan sonra yapabiliyorsunuz. Özellikle balık tutmanın üzerinde duruyorum çünkü çok hoş yapılmış. Oltanızı balığın olduğu yerin yakınına atıp, balığın dikkatini çekmeniz gerekiyor. Oltaya takılan balığı kaçırmamak için, sağ altta çıkan olta kolunu hızlıca çevirerek kıyıya çekmeniz gerekiyor.

facebook müşteri hizmetleri

ios seabeard 3

Güzel bir görev zincirini takip eden oyunda, ilk başlardaki görevler daha çok oyun mekaniğini anlayabilmek üzerine kurulu. Adalar arasında yolculuk etmekte başlı başına bir macera. Geminizle diğer adacıklara gitmek istediğinizde mini bir oyun oynuyorsunuz ve bu her seferinde değişiyor. Oyunda ne kadar başarılı olduğunuz derecesinde de bir ödül kazanıyorsunuz. Oyunun kendi para birimi “coins” ayrıca uygulama içi satın alma ve oyun içinde de kazanılabilen “pearl” olarak iki birimi var. Pearl ile yapıları daha hızlı inşa etmek gibi şeyler mümkün.

ios seabeard 2

Oyunda çok hoş ayrıntılar da bulunmakta. Müziği ve sesleride oldukça kaliteli olarak yapılmış. Seabeard gerçek zamanlı olarak ilerliyor, oyuna her girdiğinizde adadaki saatin sizin saatiniz ile eş olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda akşam olduğunda havanın hafifçe kararması ve karakterinizin elinde bir gaz lambası ile dolaşması fazlası ile hoş olmuş. Eğer RPG oyunarını seviyorsanız umarız sevimli bir korsan çetesinin kaptanı olmak sizin de hoşunuza gidecektir.

ios seabeard 5

:: Contact Pics+ iOS Uygulaması

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

One thought on “iOS Seabeard İncelemesi

  • 30 Temmuz 2016 at 01:05
    Permalink

    Merhaba ben oyunu severek oynuyorum ama bir sorunum var “Doza” isimli 3 ada geldi bu üç adada ortada ki “Ironblack city” de kralın verdiği bütün görevleri yaptım ama daha sonra ana görev alamadım. Bütün adaları gezdim ama ana görev bulamıyorum. Oyun bitti gibi bir şey ama bitmiş olamaz çünkü henüz kendi adamda tamir etmediğim bir çok yer var ne yapacağımı bilemiyorum ?

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir