iPad Air 2’ye Rakip: Google Nexus 9

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

nexus9 3

Google Nexus 9, tablet piyasasına yeniden bomba gibi bir giriş yapmayı planlıyor olacak ki Nexus 9‘u eline alıp inceleyenler bu cihaza hayran kalıyor. Bir yandan Apple iPad Air 2‘ye benzer bir tecrübe sunduğunu ifade eden kullanıcılar, bir yandan da bu cihazın Apple İpad Air 2‘den daha iyi bir cihaz olduğunu söyleyen kullanıcılar karşı karşıya gelmiş durumda. Biz de aşağıda yapacağımız Google Nexus 9‘un ana hatlarıyla bir incelemesini karşınıza sunuyoruz.

Öncelikle Google Nexus 9‘un çok hafif ve narin bir tasarımı var. Ekranı 8.9 inç, iPad Air 2n’in 9.7 inçlik ekranına göre biraz küçük ve kibar. Yalnızca 425 gram olan Nexus 9, tıpkı iPad Air 2 gibi oldukça hafif, elde kayboluyor. Nexus 9’un metalik hatları ve çerçevesi iPad Air 2 hissiyatı verse de, Nexus 9’u İpad Air 2’ye göre daha kolay tek elimiz ile kavrayabiliyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

nexus9 5

Geliştirilmiş en yeni Android yazılımı olan Anroid 5.0 veya Anroid Lollipop ile oldukça akıcı bir işletim sistemine sahip olan Nexus 9, aynı zamanda Tegra K1 işlemcisini ilk kullanan cihazlardan biri. Bu 64 bitlik işlemci hem performansı akıcı bir şekilde arttırırken hem de pil ömrünü dengede tutmakta bir usta. Nexus 9‘un bir ilgi çekici enstantane de kamerasının origami stilinde çalışabiliyor olması, yani karelere bölünmüş fotoğraf çekimi ekranı tecrübesi.

nexus9 4

Google’ın son teknoloji harikası en yeni tableti Nexus 9, tablet kullanıcılarını oldukça cezbediyor ve kimi önde gelen teknoloji uzmanlarına göre Nexus 9, iPad Air 2‘nin tahtını ele geçirmek için yeterli donanıma sahip bulunuyor. Daha fazla izlenim sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz:

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir