iPad Mini 4 Çift Pencere Destekleyebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

iOS 9 ile birlikte gelecek olan iPad Mini 4 halihazırda iPad Air 2’de çalışmakta olan çift pencere özelliğini destekleyebilir.

Apple Haziran ayında Worldwide Developers Konferansı’nda iOS 9 tanıtımında aynı anda yan yana iki uygulamayı çalıştırmaya için izin verecek yeni bir bölünmüş görünüm özelliğini tanıtmıştı. Fakat Apple yaptığı açıklamada sadece satışta olan iPad Air 2’nin A8X işlemcisi ve ekstra rami ile bunu desteklediğini söyledi. Fakat bazı kaynaklar gelecek Safari sürümüyle bunun mümkün olduğunu, iPad Mini 4’te bazı uygulamalarla birlikte çalışabileceğini açıkladı.

facebook müşteri hizmetleri

multitask

Neticede Apple’ın yeni tabletini satabilmesi için kullanıcılara yeni sebepler vermesi gerekiyor. Tablet satışları genel olarak düşme eğiliminde ve Apple da bundan etkilenen firmalardan. Data Corparation araştırma şirketine göre 2015’in 2.ci çeyreğinin sonunda Apple’ın tablet pazarındaki hacmi geçtiğimiz sene aynı döneme oranla %27.7’den 24.5’e düştü. Ve artık insanlar tabletler yerine büyük ekranlı telefonlara yöneliyor. Aileler ise kişi başı bir tablet yerine aile olarak tek tablet kullanmayı yeğliyor. Geçtiğimiz Ekim’deki iPad Mini 3 parmak izi sensörü dışında hiçbir yenilik sunmuyordu. Hal böyleyken Apple yeni tableti için başka kartlarını oynamak zorunda kalacak.

Çift pencere desteği iPad’leri kesinlikle daha cazip kılacak ve kullanışlı olmasına yarayacak. Bilindiği gibi bazı Android cihazlar ve Windows 10 tabletler bunu zaten destekliyor. Bu özelliğin en iyi kullanıldığı Apple cihazı olan iPad 2 9.7 inç ekranıyla güzel bir deneyim sunuyor. Belki de Apple 7.9 inçlik mini ekranının kullanıcılarına nasıl bir deneyim yaşattığını test ediyordur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir