İpad Mini Satışı Durduruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın İpad serisinden olan İpad mini modeli resmi web sitesinden ve online satış platformundan kaldırıldı. 23 Ekim 2012 tarihinde çıkan ve yaklaşık 3 yıldır kullanıcılara sunulan İpad mini modeli Apple tarafından resmi siteden kaldırıldı. Artık yeni nesil’e ayak uyduramadığı için ve büyük satışlar beklenmediğinden dolayı bu cihazın satışı durduruldu.

İpad mini tabletin teknik özellikleri ise şu şekildeydi ; 7.9 inç büyüklüğünde 768 x 1024 piksel çözünürlüklü ve 162 ppi değerinde bir ekranı vardı. İpad mini 2 ve 3 modellerinde ise parlaklık değerinin 324 ppi olduğunu belirtelim. 7.9 inç büyüklüğündeki bu tablet satışa çıkınca bir diğer model olan 9.7 inç‘lik ürünün satış rakamlarına etki edeceği düşünüldü. Hatta İpad mini sonrasında 1 milyon ünite gibi bir rakamda kayıp olacağı beklendi. Fakat hiçbir şekilde olumsuz etki almış değildi.

facebook müşteri hizmetleri

Daha sonra çıkan 5.5 inç büyüklüğündeki İphone phablet cihaz İpad mini satışlarına oldukça engel oldu ve etkiledi diyebiliriz. Apple tablet almak isteyenler ve giriş segmentinde bir cihaz almak isteyenler ise ABD’de satılan ve 300 dolar fiyata sahip 16 GB Wifili model İpad mini 2 cihazını tercih edebilirler. Çıkması beklenen 3. modeli ise Touch ID özelliği ve 150 dolar gibi fiyat farkı ile çıkması bekleniyor. A7 işlemci, 128GB’lık model ve belki de en önemlisi Retina ekranla gelen yeni iPad Mini 2, büyüyen pil boyutuyla da iyi bir pil ömrü vermeyi hedefliyor. Ancak iPad mini 2 modelinde küçük bir sorun var: 16GB‘lık, sadece Wi-Fi bağlantısı sunan en alt model, yaklaşık 399 dolar yurtdışı fiyatına sahip. Nexus 7‘nin fiyatları ise 299 dolardan başlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir