iPad Pro Satış Tarihi Ve Fiyatı Belli Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Piyasadaki lider markalardan biri olan teknoloji devi Apple, İphone 6s, İphone 6s Plus ve İpad mini 4 modelleri ile beraber tanıttığı İpad Pro modelinin satış tarhi hakkında detaylar belli olmaya başladı. Akıllı telefon pazarındaki hızlı yükselişe devam eden Apple’ın diğer yandan tablet ve bilgisayar pazarlarındaki yerinde gerilemeye neden oldu. Bunun en büyük sebebi gelişen teknoloji ile beraber akıllı telefonlar üzerinden yapılan işlemleri artması ve büyümesi bunula beraber tablet kullanım oranlarınıda haliyle düşürdü. Bu noktada Apple o segmentten vazgeçmeyip, güçlü modeli olan iPad Pro tabletini geçtiğimiz ayda yaptığı etkinlik ile tanıttı.

facebook müşteri hizmetleri

Satış Tarihi

Apple’ın akıllı telefonları ile beraber kullanıcılara sunulan iPad Pro modeli 4 GB LPDDR4 RAM ile gelerek oldukça dikkat çekiyordu. Diğer yandan tablet ile beraber Touch ID ve Apple Pencil özellikleri ve teknolojileri ile dikkat çeken tablet modellerinden olmayı başardı. Cihazın ne zaman raflarda yerini alacağıda belli oldu. iPad Pro modeli son sızıntılara göre 11 Kasım tarihinde satışa çıkıyor. Fakat bir internet sitesinin yaptığı habere göre ise cihaz 13 Kasım tarihinde satışa sunulacak ve ülkemize gelip gelmeyeceğide henüz belirsizliğini koruyor. Kasım ayı sonlarında veya Aralık ayının başlarında Türkiye piyasasında giriş yapacak gibi duruyor. Cihazın fiyatına gelirsek vergiler ve genel masraflar ile beraber iPad Pro modeli Amerikada 799 Dolar olarak satılacak. Bu rakam ülkemize giriş yaptığında ise yaklaşık olarak 3200 ile 3800 TL arası olması bekleniyor.

Cihazın özelliklerinden bahsedersek ilk olarak dikkat çeken özelliği olan 4 GB RAM’e sahip olması. Onun dışında 2732×2048 çözünürlüğe sahip Retina 12.9 inç ekrana sahip olacak. 10 saatlik pil ömrü bulunan bu modelin 4 adet hoparlörü bulunuyor. Ayrıca cihazın 4G LTE gibi teknolojilerede sahip olduğunu belirtelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir