iPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın son ürünü iPhone 6 ve iPhone 6 Plus birçok kullanıcı tarafından severek kullanılmaya devam ediyor. Cihazın hacminin bir önceki iPhone modellerine göre daha büyük olması nedeniyle çok basit olarak görülen ancak ilk etapta kullanıcıların şaşırdığı iPhone 6 ekran görüntüsü alma hakkında bu yazımızda bilgi vermek istedik.

iPhone 6 ekran görüntüsü alma işlemi bir önceki iPhone cihazlarında olduğu gibi açma kapama tuşu ve home tuşlarının aynı anda basılması ile gerçekleşiyor. Son çıkardığı iPhone modellerinin büyüklüğünün ve estetik açıdan kullanıcıların zor duruma düştüğünün farkında olan Apple, cihaz üzerinde bulunan açma ve kapama, bir diğer değişle güç butonunu kullanıcıların daha rahat bir iPhone deneyimi yaşayabilmesi adına cihazın sağ tarafına yerleştirdi.

Daha önce Samsung ve benzeri akıllı telefon firmalarında görülen bu tür açma kapama butonunun Apple’ın yeni ürünlerinde de görülmesi kullanıcıları ilk etapta şaşırtsa da birçok kullanıcı oldukça kısa süre içerisinde yeni modele ve dizayna adapte olabildi.

facebook müşteri hizmetleri

iPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma Sorunları

iPhone 6 Plus ve iPhone 6 ekran görüntüsü alma sırasında çok sık olmasa da Apple kullanıcılarının karşılaştığı birkaç sorunu da bu yazı altında açıklığa kavuşturmak, sorununu gidermek için özellikle yabancı forumlar içerisinde çözüm arayan kişilere yardımcı olmak istedik.

1- Tuş Kombinasyonlarında Oluşan Sıkıntılar

iPhone 6 ekran görüntüsü alma işlemi sırasında ekranınızın kapandığı ve görüntü alma işleminin gerçekleşmediği zaman zaman fark etmişsinizdir. Genellikle home tuşundaki takılma sorunlarından kaynaklı olarak açma kapama ve home tuşlarına aynı anda basmanızı engelleyen bu durumun çözümü cihazınızın home tuşunu bir servise göstermekten geçiyor olsa da ekran görüntüsü alma işlemlerinizde Home tuşuna çok kısa süre basılı tutup daha sonra açma kapama tuşuna basarsanız işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

2- Assistive Touch Sorunu

Apple’ın çabuk bozulan Home tuşuna karşı aldığı bir önlem olarak ortaya çıkan ancak birçok işleminizi de tuşlara basmadan ekran üzerinden halledebilmenizi sağlayan Assistive Touch özelliği iPhone 6 ekran görüntüsü alma işlemlerin nadir görülen sorunlara neden olabilmekte. Assistive Touch özelliğiniz açıkken ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda ara ara kapanmalar veya ana ekrana geri dönmeler yaşamanız mümkündür.

Bu sorunların arttığını düşünüyorsanız Assistive Touch özelliğini ayarlar kısmında bulunan Erişilebilirlik sekmesi altından düzenleyebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir