İphone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Çözme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple kullanıcılarının bir kısmı İphone 6 kırmızı ekran sorunu olduğu hakkında bazı bilgiler paylaşmış. İphone 6 plus modelinde de bu sorun gözüküyor ve devam edince Apple’ın logosu gözüküyor. Bu sorundan sonra cihaz kapanıyor yada kendiliğinden kırmızı ekran yok oluyor. Bu sorun oluştuğunda, ana ekran butonu ve uyku tuşlarına yaklaşık 10 saniye basılı tutunca, Apple logosu gözükmesi gerekiyor. Bazen cihaz kendini yeniden başlatıyor fakat, sorun devam ediyor gelen bilgiler arasında.

facebook müşteri hizmetleri

İphone 6 kırmızı ekran sorunu ve çözümü hakkında bazı bilgiler verirsek, bu sorun yazılımsal açıdan olma ihtimali büyük ve bozulmuş dosya yedeklemelerinden dolayı olduğu düşünülüyor. İphone 6 kırmızı ekran sorunu konusunda çözüm işlemleri ise, ilk olarak İphone 6 cihazınızı güç tuşundan kapatınız. Daha sonra bilgisayarınız üzerinden İTunes‘in son sürümünü kurup, çalıştırın. Ardından cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız ve Güç ve ana ekran tuşlarına 3-4 saniye boyunca basılı tutmaya devam edin. Ardından “Connect to İTunes” yazısı çıktığında, ana ekran tuşundan elinizi çekiniz. Daha sonra İTunes’in geri yükleme işlemlerini takip etmeye başlayın.

İphone 6 kırmızı ekran sorunu yazılımsal olarak olduğu düşünülsede donanımsal yönden olabileceğide mümkün. Sorununuz çözülmez ise Apple ile iletişime geçip yarım isteyebilirsiniz.

Adım adım İphone 6 kırmızı ekran çözümü

  • Bilgisayarınıza iTunes kurun. Lightning kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza takın.
  • Telefonunuzu kapatın.
  • iPhone 6 Home tuşuna basılı tutarak telefonu açın ve Lightning kablosunun ucunu telefonunuza takın; tuşa basmayı sakın bırakmayın.
  • Home tuşuna iTunes ekranı gelene kadar basılı tutmaya devam edin.
  • iTunes üzerinden telefonu ya fabrika ayarlarına döndürün yani formatlayın, ya da iOS 8.1‘e güncelleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir