iPhone 6’nızı 1 Hafta Şarj Etmeden Kullanmak ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yeni iPhone 6’nızı 1 hafta şarj etmeden kullanmak istemez misiniz ? Tabi ki bunun için cihazı 6 gün kapalı tutup son gün açmayı de deneyebilirsiniz. Ancak buna gerek yok.

Yeni geliştirilen bir batarya teknolojisi sayesinde akıllı telefonunuzu 1 hafta şarj etmeden, Hidrojen’den güç alarak kullanabilmeniz mümkün olacak.

Intelligent  Energy adındaki İngiliz şirket duyurduğu yeni iPhone 6 yakıt hücresi sayesinde cihazın boyutlarında hiçbir değişiklik yapmadan içine hidrojenden enerji üretebilecek bir modül tasarladı. Üretici şirket, Apple ile resmi olarak çalışmadıklarını ve böyle bir geliştirme sürecine Apple’ın dahil olmadığını belirtsede raporlara göre Macbook Air ve iPhone cihazların prototipleri çoktan hazırlandı.

facebook müşteri hizmetleri

Halihazırda Lithium Bataryalarla uyumlu olarak çalışan binlerce farklı versiyon ek batarya ve yedek şarj cihazı tasarımı mevcut. Ancak Intelligent Energy’nin tasarımı hepsinden farklı olarak cihazın içine orjinal boyutu koruyacak şekilde yerleştiriliyor. Ufak bir farklılık olarak cihazın alt kısmına ek bir delik açılması gerekiyor. Sistem doğası gereği saf su üretiyor ve bu cihazın içinden atılmalı.

iPhone 6'da sistemin çalışma prensibini gösteren şema.
Sistemin çalışma prensibini gösteren şema.

iPhone 6’nın Toplam Batarya Ömrü ? Tam 1 Hafta.

Intelligent Enerji tasarımı patentlemek istediği için ortada Apple açısından bir sorun var. Şirket toptan bir donanım satıcısı olmak istemiyor ve Apple’a şirketin bu isteği karşısında ek maliyetler çıkıyor. Ayrıca ortaya çıkacak saf suyun atılması için ek bir delik gerekiyor. Delik aslında tasarımsal bir sorun değil, cihaz cepte taşınırken su akmaması için deliğin kapaklı olması ve suyun belirli süreçlerde depolanması gerekiyor.

Kısa bir süre içinde tasarımın test aşamasına geçmesi ve Apple ile masaya oturulması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir