iPhone 6S’in Pil Kapatasi Oldukça Şaşırtıcı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni iPhone modelleri ile ilgili oldukça şaşırtıcı bir gelişme yaşandı.

 

iPhone 6s modeline ait 3D Touch isimli özelliğin tanıtılmış olduğu bir video içerisinde cihazın iç bölümü göründü. Bu sırada iPhone 6s’e ait pilin üzerinde pilin kaç mAh olduğu da açıkça ortaya çıktı.

 

iPhone modelleri, piyasada yer alan diğer akıllı telefonların pil kapasitelerine göre oldukça düşük ve bu konuda kullanıcılar tarafından kimi zaman kötü anılabilir. iPhone modellerine yapılan küçük dokunuşlarla birlikte yeni güncellemeler alması, özellikle pil kapasitelerinin bir öncekilere göre daha azaldığı görülmüştür. Bu haberimizde ise paylaşacağımız gelişmeler de tam olarak pil kapasitesi ile ilgili.

facebook müşteri hizmetleri

Battery

Apple’ın yeni akıllı telefonlarından olan iPhone 6s’in pil kapasitesi, amiral gemilerinden olan iPhone 6’dan çok daha az. iPhone 6 modelinde yer alan 1810 mAh kapasiteli pil, kullanıcılar için neredeyse bir günlük yeterliyken, iPhone 6s modelinde kullanılan pilin 1715 mAh olduğu ortaya çıktı. Apple tanıtım yaptığı video sırasında yeni cihazın pil kapasitesi de ortaya çıkmış oldu.

 

iPhone 6s modelinde kullanılan pilin ömrü ile iPhone 6’da kullanılan pilin ömrü hemen hemen aynı ölçüde olacak. Çünkü piyasaya yeni çıkan Apple A9 işlemcisinin çok daha az güç harcadığı biliniyor. Bu nedenle Apple, yeni cihazının pil ömrünü arttırmak yerine, pili daha da ufaltarak, pilin bulunduğu bölgeye Taptic Engine isimli bir parça ilave etmeyi tercih etmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir