iPhone 6s Özellikleri ve Fiyatı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Telefon piyasasının en büyük devlerinden biri olan Apple, iPhone serisinin en yeni amiral telefonu olan iPhone 6s’i dün itibari ile tanıtıma sundu. iPhone 6s özellikleri ve diğer teknik özellikleri ise aşağıdaki gibi…

Hey Siri, Give Us a Hint adı verilen etkinlikler de yeni ürünlerini tanıtan Apple firması, iPhone 6’nın merakla beklenen tüm özelliklerini de açıkladı. Üstün özellikleri ve hoş tasarımı ile ön plana çıkan iPhone 6s teknik özellikleri ile de iPhone sevenlerin şimdiden ilgisini çekmeyi başardı.

iPhone 6s fiyatı

iPhone 6s Özellikleri

Meraklıların bildiği üzere her iki sene de bir “s” serisi çıkaran ve bu “s” serilerin de büyük değişiklikler gerçekleştiren Apple, İphone 6s telefonunda da göze çarpan yeni özelliklerini kullanıcılarının hizmetine sundu. 2gb ram özelliği ve 3D Touch özellikleri ile, diğer serilerinden farklı bir yenilik getiren Apple, bu serisin de 2gb ram kullanarak, performans artışına önem verdiğini gösterdi.

iPad Air 2 modelin de ilk kez 3 çekirdekli işlemci kullanan Apple, iPhone 6s serisinde de 3 çekirdek kullanacak deniliyordu ki, bu teorinin yanlış olduğu da kanıtlanmış oldu. iPhone 6s serisinde Apple, 2 çekirdek kullanacak.

Apple A9 işlemciyi tercih eden Apple, grafik konusunda ki tercihini ise, PowerVR GXA6850’den yana kullandı. Bu tercihlerin ne kadar doğru bir karar olduğunu daha önceki serilerinde ise Apple kanıtlamıştı. Bu kararlılığı, iPhone 6s‘de de kullanan Apple, işlemci ve grafik konusun da kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünüyor.

facebook müşteri hizmetleri

iPhone 6s tasarımı

iPhone 6s Tasarımı Kalınlığı ile Dikkat Çekiyor

iPhone 6s kalın bir yapıya sahip olsa da, Apple bu kalınlığı göze hoş gelen bir tasarımla kapatmayı başarmış. lon X ve 3D Touch özellikleri de, bu telefonun neden kalın sorusunun da cevaplarını oluşturuyor. iPhone 6s’in en önemli özelliklerinden biri de, Retina HD ekrana sahip olması. Bu ekranın çözünürlük değerleri ise, 750 x 1334.

Tahmin edileceği üzere parmak okuyucu sistemi bu seride de kullanıldı. Tabi diğer serilerden farklı olarak iPhone 6s‘de, 2.nesil Touch ID parmak izi okuma sistemi kullanıldı. Bu teknoloji sayesin de, parmak okuma hızı gözle görülür şekil de gelişme gösterdi.

iPhone 6s resimleri

iPhone 6s Kamerasının Özellikleri

iPhone serisinin gururudur kamera özellikleri. Bu gururu iPhone 6s’de de yaşamak isteyen Apple firması, bu seri de 12 megapiksel çözünürlüklü bir kamera kullanacak. Önceki serilerin de, 8 megapiksel çözünürlüğü tercih eden Apple, bu seri de yine bir değişikliğe imza atmayı başarmış.

iPhone 6s Fiyatı

iPhone 6s fiyatından bahsetmeden önce, bu telefonun çıkış tarihinden bahsedelim. iPhone 6s, ilk olarak Amerika’da satışa sunulacak. Daha sonraki günlerde de, Avrupa piyasasına giriş yapacak. iPhone6s’in fiyatları ise,

iPhone 6s 16 GB – 649 $

iPhone 6s 64 GB – 749 $

iPhone 6s 128 GB – 849 $

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir