iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Özellikleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eylül’ün 9’unda olduğu doğrulanan Apple Etkinliği’nde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan iPhone ailesinin yeni iki üyesi iPhone 6S ve iPhone 6S Plus cihazları hakkında birkaç detay ortaya çıktı.

Şirketin çalışanlarından edinilen bilgilere göre yeni iPhone’lar çok daha büyük görüntü sensörleri sayesinde daha iyi fotoğraflar ve videolar çekilmesine olanak tanıyacak.

Apple 2011’de çıkardığı iPhone 4S’den beri 8 megapiksellik sensörleri kullanıyordu. Ancak yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile bu durum değişiyor. Yeni cihazlar 12 megapiksellik görüntü sensörleriyle çıkacak. Bilindiği gibi iPhone 6 8 megapiksellik kameraya sahipti ve bu durum açıkça kamera kabiliyetini kısıtlayıp soluk görüntülere sebep oluyordu.

Yeni kameralarla birlikte cihazların yeni görüntü işlemcilerine de sahip olacağı ve yüksek kalitede 4K çözünürlüklü video kaydı yapabilecekleri belirtildi.

facebook müşteri hizmetleri

iPhone 6s tasarımı

 

Kamera güncellemesi yeni cihazlardaki geliştirmelerden yanlızca birisi.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus dokunmaya duyarlı, parmaklara özel bir dokunma hissi verecek yeni safir ekranlara sahip olacak. Apple Watch’da olduğu gibi dokunmaya duyarlı ekran parmağınızın basınç oranına göre farklı işlevler ve görevler yapmanıza olanak sağlayacak. Tıpkı fiziksel bir tuşa dokunur gibi bir hisse sahip olacaksınız.

Yeni iPhone cihazlar batarya yönetimi konusunda daha etkin davranacak, daha iyi bir LTE antenine sahip olacak ve daha fazla hafızayla gelecek.

Yeni iPhone’lara gelebilme ihtimali olan hidrojen batarya teknolojisi ise 1 haftaya kadar ömür sunabilecek. Ancak Apple’ın batarya üreticiyle anlaşması henüz sağlanamadı. Hidrojen bataryalı iPhone haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir