iPhone bildirimleri kapatma

facebook android iphone ayarlari

iPhone bildirimleri kapatma
5 - 1 OY

iPhone bildirimleri kapatma nasıl yapılır? iPhone mesaj bildirimleri kapatmak. iPhone bildirim sesi nasıl kapatılır? Whatsapp mesaj bildirim ayarları nerede? iPhone Bildirimleri nasıl kapatılır?

iPhone cihazlarınızda gelen mesajlar, Whatsapp bildiridimleri, uygulama bildirimleri, anımsatıcılar gibi telefonumuzda yüklü bir çok uygulamanın bildirim ayarları bulunmaktadır. Bu bildirim ayarlarının da kendi içerisinde düzenleyebileceğimiz seçenekleri bulunmaktadır. Bugün bu konu ile ilgili sizlere bilgi vereceğim.

Öncelikle daha iyi anlaşılır olması için cihazın ekran görüntülerini aldım bunları da paylaşacağım. Örneğin telefonunuzda gelen mesajların kilitli ekranda gözükmesini istemiyorsanız.

iPhone bildirimleri kapatma

İphone bildirimleri kapatma

Ayarlar>Bildirimler>Mesajlar sekmesine giriş yaparak buda bulunan Kilitli Ekranda Göster özelliğini pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

İphone mesaj bildirimleri kapatma

facebook müşteri hizmetleri

Yada Mesajlarınızın bildirimlerinin hiç gelmesini istemiyorsanız da yine aynı ekran üzerinden gelip, Ayarlar>Bildirimler>Mesajlar Bildirimlere izin ver seçeneğini pasif hale getirmelisiniz.

iPhone bildirimleri kapatma nasıl yapılır

Kilitli ekranda göster

Bildirim ayarları ile telefonunuza yüklü bütün uygulamaların bildirim ayarlarını yapılandırabiliriz. Ek olarak bazı uygulamaların sürekli bildirim göndermesinden siz de zaman gelmiş sıkılmışsınızdır. Bu durumlarda Ayarlar sekmesinden bildirim alanına giriş yapıyoruz ve uygulamayı seçip devam ettiğimizde açılan ekran üzerinden Bildirimlere İzin Ver sekmesini pasif hale getiriyoruz.

Whatsapp Mesajlarının Ekranda gözükmesini istemiyorsanız. Ayarlar>Bildirimler>Whatsapp sekmesine giriş yapıp Kilitli Ekranda Göster özelliğini pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Bildirim alanında bu işlemlere ek olarak önizlemeleri kapatabilir yada uyarıların birden fazla yenilenmesini istiyorsanız uyarıları yenile sekmesine giriş yaparak. Bu ekran üzerinden uyarıların sayısını belirleyebiliyorsunuz.

iPhone bildirimleri kapatma ayarları

İphone uyarıları yenileme

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir