İphone Cihazlarda Kopya Kişileri Silmek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İphone cihazınızdaki rehberiniz birden bire arttıysa kopya kişileri silme imkanınız mümkün. Okul, iş ve normal gün hayatınız içerisinde bir sürü kişinin telefon numarasını kayıt ederek yönetiyorsunuz. Fakat rehberde aynı kişilerin fazladan kopyalamasının neden ise Gmail, Facebook, Outlook gibi uygulamalarındaki kişilerin telefonun rehberine import edilmesi yani entegre edilmesinden dolayı bu sorunlar ile karşılaşılıyor. Rehberde doğru kişiye ulaşmakta zorlanabiliyorsunuz. iPhone rehberinde kopya kişileri silmek için birden fazla yöntem var, aşamaları adım adım takip etmeniz yeterli olacaktır.

İphone cihazlardan kopya kişileri silmenin ilk yöntemi elle silmek olarak söyleyebiliriz. Kişi listenize gelip silmek istediğiniz isimin üzerine gelerek sol üst köşede “Edit” yazan yere basarak, açılan yerde aşağı kaydırarak “Delete Contack” butonuna dokunun ve silme işlemi gerçekleşsin. Fakat rehberinizdeki kişi sayısı kabarık ise tek tek silmek zamanınızı alabilecektir.

facebook müşteri hizmetleri

Formula 1 Çıkış Tarihi Ertelendi

Başka uygulamalardaki kişileri İphone rehberinize otomatik eklemesi sonucu oluşan kopya kişileri silme yönteminin ikincisi ise Cleaner adlı uygulamadan yardım almak. Uygulama kayıp isim ve numaraları tespit edip otomatikmen kopya kişileri siliyor. Uygulama rehbere eklediğiniz kişileri gruplandırarak son eklenenlere göre işlemlerinizi yapabilirsiniz. Cleaner’ı kullanmak için öncelikle Facebook veya Google hesabınızla bağlantı kurmalısınız. Ardından tüm rehberinizi yedekleyebilirsiniz. Listenizdeki kopya kişileri farklı bilgileri ile sizlere gösteriyor ve kopya kişileri bir arada toplayıp silme işlemine başlayabilirsiniz. Pro versiyonu 1.99 USD karşılığında indirilebilmekte. Ücretli sürümde rehberi iCloud, Gmail, Exchange‘e taşıma ve yedekleri Dropbox, Google Drive, e-posta hesabına aktarma seçenekleri de var. İphone cihazların kopyalama sorunun çözümleri şimdilik bu kadar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir