İphone Çöken Mesajlar Uygulamasına Yeni Çözüm

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde haberleri çıkan farklı karakterler ile İphone mesajlar bölümü çökebiliyordu. İOS kapalı bir işletimim sistemi ve stabilize çalışan güvenli bir sistem olmasına rağmen bazen böyle sorunlar çıkartabiliyor. Farklı karakterler ile mesaj atıldığı zaman mesajlar uygulaması çökertilebiliyordu. Fakat Apple bugün çözümünü açıkladı. Android, Windows Phone veya diğer cihazlardan gönderilen farklı karakterli mesajlar İphone’un mesajlar uygulamasını çökertebiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu durum İphone mesaj açığıda denilebilir. Bu hata ve açık ile ilgili bugün nihayet bir açıklama geldi. Apple yeni güncellemeyi beklerken firma ise sesli asistan olan Siri ile mesajlar sorununun çözülebileceğini söyledi. Eğer o mesajlardan birini aldıysanız ve İphone cihazınızın mesajlar uygulaması çöktü ise aşağıdaki adımları yaparak sorundan kurtulabilirsiniz.

Her konunun yardımcısı olan Siri bu noktada kullanıcıların yardımına koşuyor. İlk olarak Siri‘ye okunmamış mesajları okuması için sesli komut verin. Ardından okunmamış mesajı cevaplamak için ikinci bir komut verin. Siri ile mesajı cevapladıktan sonra artık mesajlar uygulamanızın çökme sorunu ortadan kalkacaktır. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde mesajlar uygulamanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Apple’ın açıkladığı çözüm oldukça ilginç fakat geçici bir çözüm yerine güncellemeler ile kalıcı bir çözüm gerekmektedir diye düşünüyoruz. Bakalım Apple İOS 8.4 öncesinde bu hatayı gidermek için yeni bir güncelleme yayınlayacakmı göreceğiz. Bakalım ilginç mesaj çökme olayından sonra İphone tarafından ne gibi durumlar ortaya çıkacak göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir