iPhone Çökerten SMS’in Çözümü Bulundu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilindiği üzere son günlerde bir iPhone çökerten SMS’tir almış gidiyor. Özellikle güvenlik ve stabil çalışması ile ön planda olan iPhone‘un böyle bir hatayla karşılaşması oldukça ilginç. SMS’i alan iPhone‘un deyim yerindeyse kafayı yemesine sebep olan SMS ortaya çıktığı günden beri kendine bir çok kurban buldu bile. Neyse ki bu sorunun çözümü de kendisi kadar basit.

facebook müşteri hizmetleri

Apple daha önce bu sorunla ilgileneceğini belirtmişti ve sonunda kendisinden resmi açıklama geldi. Apple‘ın “mesaj açığı” olarak adlandırdığı bu sorunun çözümü ise Siri‘ye vereceğiniz komutlar olacak. Eğer sizin ya da bir arkadaşınızın da telefonu böyle bir zarar gördüyse aşağıdaki işlemleri yaparak iPhone’unuzu kurtarabilirsiniz;

  • Siri’ye okunmamış mesajları okuması için komut verin.
  • Okunmayan mesajı cevaplamak için Siri’ye bir kez daha komut verin.
  • Siri ile mesajı cevapladıktan sonra mesajla uygulaması eskisi gibi sağlıklı çalışacaktır.

Önceden de dediğimiz gibi sorunu çözmek oldukça basit. Ancak bu sorunu çözseniz bile bu mesajın tekrar gelmesi durumunda aynı işlemleri tekrar yapmak zorunda kalacaksınız, yani hala telefonunuzun bu soruna karşı bir koruması yok maalesef. Yine de Apple‘ın gelecek güncellemelerden biri ile bu sorunu kökünden çözmesi bekleniyor. Çözülmemesi halinde bu kadar basit bir şekilde telefonlarının çökmesi Apple‘ın itibarı için hiç de iyi olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir