iPhone Mesaj Açığı Yalnızca Mesajları Etkilemiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple‘ın başı son günlerde günvenlik açıkları ile belada. Son günlerde ortaya iPhone‘ların mesajlar uygulamasını çökerten bir açık çıkmış, çoğu kişinin telefonu bu açıktan dolayı zarar görmüştü. Çoğu kişinin bu dertten yaknması üzerine Apple’ın komple yok etmek yerine şimdilik sadece ufak çaplı bir çözüm üretmesiyle yetindiği açığın zarar verdiği tek uygulamanın mesajlar olmadığı ortaya çıktı.

facebook müşteri hizmetleri

Dün Reddit‘te birçok iPhone kullanıcısı o “malum mesajı” Twitter ve Snapchat üzerinden aldıklarında da uygulamalarının çöktüğünü belirtmiş. Kullanıcılar Twitter üzerinden mention atıldığı zaman uygulamayı çökerten mesajın Snapchat‘te ise aynı mesajla gönderilen içerikler uygulamanın çökmesine sebep olduğunu belirtiyorlar. Her ne kadar mesajlar uygulamasının kendine gelmesi için bir çözümü varsa da henüz Twitter ve Snapchat için bir çözüm bulunmuş da değil maalesef.

Apple şimdilik bu açık için hala bir güncelleme yayınlamış değil ancak sorun büyümeye devam ediyor. Özellikle güvenli olmasıyla öne çıkan bir telefonun güvenliğinin bu kadar kolay kırılması çoğu iPhone kullanıcısını telefonlarını değiştirmeye itebilir. Eğer iPhone kullanısıysanız son zamanlarda aldığınız mesajlara ya da Twitter’dan aldığınız mesajlara dikkat etmenizi öneririz.

Yoksa sizin telefonunuz çoktan bu sorunla karşılaştı mı? Sıkıntı yapmanıza gerek yok, iPhone Çökerten SMS’in Çözümü Bulundu başlıklı haberimize tıklarsanız telefonunuzu nasıl kurtaracağınızı öğrenebilirsiniz.

Bakalım bu mesaj gelecekte hangi uygulamaları etkileyecek. Daha fazla uygulama etkilenmeden bir an önce ufak çaplı bir güncelleme gelmeli yine de.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir