iPhone Rehber Yedeği Nasıl Alınır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

iPhone son güncellemesinde karşımıza çıkan rehber yükleme sorunundan sonra biz de iPhone rehber yedeğinin nasıl alınacağını sizlere anlatmak istedik. iPhone rehber yedeğinizi almanız, kişisel bilgisayarınız veya mailinizde saklamanız bu gibi durumlarda can kurtarıcı olabilir. Çok sık rehberinize kişi ekleyen biri değilseniz bu işlemi yılda bir kere yapsanız bile sizin için yeterli olacaktır.

iPhone rehberini yedeklemek için öncelikle AppStore‘da ücretsiz olarak bulabileceğiniz MCBackup iOS uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İndirme işleminden sonra uygulamayı açtığınızda kısa bir süre sizi bekletip şu anda rehberinizde kaç kişi olduğunu aşağıdaki gibi gösterecektir.

mcbackup-1

facebook müşteri hizmetleri

Yedekle tuşuna basarak yükleme yedekleme işlemini başlatın. Bu işlemin uzunluğu rehberinizdeki kişi sayısına göre değişecektir. Ancak gözünüz korkmasın 238 kişiyi yedeklemesi 10 saniye kadar sürdü. İşlem bittiğinde ise aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

mcbackup-2

Dosya boyutu ve kişi sayısı gösterilen rehber yedeğinizi dilediğiniz bir mail adresine göndermek için Email butonuna basın. Uygulama otomatik olarak iOS platformu içerisinde bulunan Mail uygulamasını kullanacaktır.

mcbackup-3

Buradan dilediğiniz mail adresini seçerek gönderebilir yada vazgeç butonuna basarak taslak olarak kaydedebilirsiniz. VCF formatındaki rehber yedeği dosyanızı dilerseniz kişisel bir bilgisayarınızda, dilerseniz de mailinizde saklamaya devam edin. Gerektiği durumlarda ise dosyayı iPhone‘unuza kurduğunuz Mail adresinizden açarak yükleme işlemini gerçekleştirin.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir