İphone 6S ‘den İlk Haber Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın bildiğimiz üzere normal amiral modelleri yanında S modelleri çıkardığını biliyoruz. Apple’ın sıradaki telefonu ise İphone 6S olacak gibi duruyor. Olabilecek özellikleri ile detayları sizler için derledik. İphone 6 ve Plus modeli 19 Eylül 2014 tarihinde piyasaya sürülmüştü. İOS platformunda olan ve Android cihazlardan geri kalsada, performans açısından büyük bir yarış içerisinde. İphone özellikle stabile çalışması kullanıcıları sevindiriyor. Şimdi ise sırada Apple’ın daha önceki versiyonlarında takip ettiği Eylül ortası satış alışkanlığına uyarsa, firmanın yeni telefonunu görmemize 4 ay gibi bir vakit kaldığını söyleyebiliriz.

Önceki modellerine göre S modellerinde çok farklılık görmedik. Şimdi ise iPhone 6S olarak tanıtılması beklenen bir nevi Apple’ın ara modelini ortaya çıkan söylemlere ve beklentilere göre nasıl bir özellikler ile geliyor bakalım. Dizayn konusunda İphone S6 modelinde dış olarak değişiklik olmasada iç kısımında değişiklikler olacak. Ancak Apple’ın iPhone 6 ve 6 Plus’ın ardından iPhone 6C adında (iPhone Mini) 4 inç ekrana sahip bir telefon çıkarabilecekleri yönünde de iddialar bulunuyor. (Bunu iPhone 6 ile beraber beklemiştik ama göremedik.

facebook müşteri hizmetleri

Ekran konusunda ise İphone 6 boyutu ise 4.7 inç fakat S6 modelinde ise 5.0 inç veya 5.2 inç olması bekleniyor. iPhone 6 ile beklenen safir ekran konusu var. İşte bunun artık iPhone 6S ile gelme ihtimali de yüksek. Yani iPhone 6S ile karşımıza ekrana uygulayacağımız farklı basınç miktarlarına göre farklı işlevler sunabilecek bir telefon gelme ihtimali üzerine fazlasıyla duruluyor. Donanım olarak ise İphone 6 ve plus modellerinde A8 64-bit çift çekirdek ile yüksek performans sunuyor. Samsung tarafından üretilmesi beklenen bu A9 çipsetinde 14nm teknolojisine geçilmesi en büyük beklenti olarak dikkat çekiyor. Çift çekirdek yerine 4 çekirdek performansı görme ihtimalimizin olduğunu da belirtelim. Ram konusunda İphone 6S modelinde 2 GB’a geçilmesi bekleniliyor. Depolama alanı kısmında ise klasik olarak 16GB/64GB/128GB olarak bir gelmesi en muhtemel hali olan 6S, 16GB yerine 32GB gibi bir seçenek sunma ihtimali ise az da olsa bulunuyor. Konsept çizimlerde de gördüğümüz gibi bir yandan çift kamera lensi beklenirken, bir diğer yandan ise yine tek kamera ile fakat megapiksel ve diğer özellikler bakımından DSLR kameraları aratmayan bir fotoğraf kalitesi sunabileceği konuşuluyor. Batarya konusunda İphone S6 modelinde 2000 mAh batarya bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir