iPhone Şarj Eden Adam Göz Altına Alındı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İlk olarak bahsi geçen haber Türkiye’den değil. İngiltere’de tren ile seyahat eden adam iPhone model telefonunu şarj ettiği için göz altına alındı.

Seyahat ettiğimiz araçlarda (otobüs, vapur vs.) şarj etme platformu bulduğumuz devran affetmeyiz. Çabucak telefonu şarja takar, seyahat boyunca afiyetle internete girer, hoş bir zaman geçiririz. Zati illa şehirler arası otobüslere ya da feribotlara priz konulmasındaki amaç, genel olarak bu sebepledir. Ancak sanıyoruz İngiltere’de bu durum biraz farklı.

Hackney Wick istasyonundan trene binen Robin Lee adlı vatandaş, iPhone’unun şarjının azalması üzerine, trende gördüğü bir prizi cihazını şarja takma amacı ile kullandı. İşte dananın kuyruğu bu andan itibaren koptu.

facebook müşteri hizmetleri

Trende yer yaratıcı ve denetleme amaçlı dolaşan bir tren memuru, Lee’nin trendeki prizi şarj gayeli kullandığını fark etti. Arkası sıra da bu durumu diğer görevli arkadaşlarına ifade etti. Camden Road istasyonuna gelindiğinde trenden indirilen Lee, kendisini bekleyen polisler aracılığıyla gözaltına alındı ve araca bindirildi. Enikonu şaşıran Lee, ne bulunduğunu anlayamadan kendini karakolda buldu. Henüz sonrasında ise, Lee’nin orada olmasına en büyük neden olan gayrimakul madde ortaya çıktı. Robin Lee, telefonunu şarja taktığı için kaçak elektrik kullanımına sebebiyet verdiği için göz altına alınmıştı. Neye uğradığını şaşıran Lee, bir süre gözaltında tutulduktan sonra ise serbest bırakıldı.

Belkide yaşamının en enteresan tecrübesine tanık olan Lee, olayın az çok nasıl olduğunu ve neden tutuklandığını hala anlayamadığını söylemekte. Belkide Lee Apple ürünlerine gıcık kapan bir memura denk gelmişti. Belki de memur ot çekmişti. İşin burasını bilemeyiz ancak durum bir hayli garip.

2 thoughts on “iPhone Şarj Eden Adam Göz Altına Alındı

 • 14 Temmuz 2015 at 20:11
  Permalink

  Ekmek arası bonzai yiyip memurluk yapmak.

  Reply
 • 14 Temmuz 2015 at 19:11
  Permalink

  Ekmek arası bonzai yiyip memurluk yapmak.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir