İspanya Teknoloji Eylemi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüzde teknoloji o kadar ilerledi ki, artık bir çok alanda bu teknolojiler kullanılabiliyor. Ancak bu defa teknolojinin kullanımı son derece zeki bir eylem için düşünülmüş. Hepinizin bildiği gibi hologram uygulamasını daha önce bir çok filmde gördüğümüz gibi en son da Microsoft tarafından uygulanan HoloLens’te görme imkanına sahip olmuştuk. Bu görüntü ile sanki karşınızda kanlı canlı insanlar var gibi dururken bu teknoloji ile bu defa son derece ilginç bir zeka örneği sunuldu.

Bütün dünyada uygulandığı gibi ülkemizde de sık sık önemli devlet kurumları önünde protesto ve eylem yapılmasına güvenlik güçleri izin vermez. Bu izin verilmeme durumunun ardından ise protesto kararında ısrar eden eylemciler ile yapmamalarını isteyen güvenlik güçleri arasında arbede çıkar ve çoğumuz bu haberleri izleriz. Ancak İspanya Teknoloji Eylemi ile eylemciler öyle bir protesto yaptı ki eylem amacına ulaştı diyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

İspanya’nın başkenti olan Madrid’te İspanya Teknoloji Eylemi ile Ulusal Güvenlik Yasası’nda yer alan Ceza Kanunu ve Terör Karşıtı Kanunlara eklenen yeni düzenlemeleri protesto edildi. Eylemcilerin asıl amacı Madrid meclis binasına yürüyüş yapmaktı ancak binaya ulaşmaları güvenlik güçlerince zor olacağı ve imkansız olduğu için yazının başında da sözünü ettiğimiz hologram teknolojisi ile yani İspanya Teknoloji Eylemi ile meclis binasına ulaştılar.

Resimde gördüğünüz unsurlar hayalet ya da photoshop örneği değil. İspanya Teknoloji Eylemi, hologram teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilmiş. Böylece eylemciler güvenlik güçleri ile karşı karşıya gelmeden, bir güzel yürüyüşlerini yaparak, eylemlerini sonlandırmışlar.

Kimsenin canının yanmadığı, sorun çıkmadığı düşünülürse son derece zeki bir uygulama içeren İspanya Teknoloji Eylemi sayesinde eylemciler hem söylemek istediklerini söylemişler hem de sorun çıkmaksızın yürüyüşü tamamlamışlar. Bu teknolojinin tüm ülkelere örnek olacağı düşünülürse, son derece iyi ve zeki bir uygulama olduğu gözden kaçırılamaz.
İlk bakışta bir filmde hayalet izler gibi görünse de, sosyal içerikli mesajlar verdiği ve ülke gündemine dair muhalefet yapılabilir olması da son derece cazip uygulamalar arasında yerini alacak gibi görünüyor. Ne diyelim darısı diğer ülkelerin başına…

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir