İşte Akıllı Direksiyon !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Uykulu sürücülerden dolayı meydana gelen kazaları minimuma indirmek için Hoffman and Krippner akıllı direksiyon tasarladı.

 

Her türlü güvenlik unsuruna ve bilgilendirmeye dikkat eden tüm dünyada binlerce kişi arabalarının direksiyonları başında kısa süreli uykuya dalan sürücüler sebebiyle yaşamını kaybediyor. Bunu önlemek namına hazırlanan güvenlik sistemleri arasına, Almanya merkezli mühendislik firması Hoffman and Krippner‘dan araçlar için akıllı direksiyon çözümü de ekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Hoffman and Krippner’ın sistemi direksiyonlar içine sensörler yerleştirilmesi mantığına dayanıyor. Basınca duyarlı olan bu direksiyon içindeki sensör kaplaması, rezistif dokunmatik ekranlar kabilinden iş gösteriyor ve sürücülerin direksiyona uyguladığı basınç seviyesini durmadan 7 gün 24 saat boyunca kontrol ediyor.

Bu verileri dahili mikroişlemci birimiyle çözümlemeye dayanan sistem, sürücünün direksiyona uyguladığı kuvvetin düşmesi ya da azalması halinde (Direksiyonunu hemen başında uyuduğunda olduğu gibi) alarm veriyor ve böylelikle hem sürücüyü hem de araçta olan diğer yer alan yolcuların hepsini uyandırabiliyor, bunun yanında akıllı direksiyon dinlenmeleri konusunda stratejik bildirimler yapabiliyor.

Hem araç içerisindeki yolcuları hem de araç direksiyonunda ki sürücüleri koruyan bu yeni akıllı direksiyon sisteminin, yakın zaman içerisinde ilk olarak üst seviye otomobillerde, daha sonra ise alt seviye otomobil modelleri içerisinde fabrika çıkışlı olarak yer alabileceği belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir