Kaliforniya Hastanesi Hacklendi !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Film sektörünün önemli bir bölümü olan Hollywood’unda orda bulunduğu Kaliforniya’da ilginç bir olay yaşandı. Kötü niyetli hackerlar Kaliforniya bölgesinde bulunan bir hastaneyi hackledi. Los Angeles’ta olan Hollywood Presbyterian Medical Center adlı hastanenin 1 haftayı geçkin süredir, ağlarında erişim sorunu bulunuyordu. Hastanedeki hastalar başka bir hastaneye taşında ve bu ağların neden sorunlu olduğu ortaya çıktı.

facebook müşteri hizmetleri

Belirlenenlere göre ağ hackerlar tarafından çökertilmiş ve hacker grubu hastane verilerinin şifresini açıklayacaklarını söyleyerek bir miktar fidya istediler. Bu fidyenin bizim paramıza göre bedeli ise 12 milyon türk lirası diyebiliriz. Bazı sistemlere erişim sağlanabilsede, faks cihazları ve telefon hatları dışında çalışan cihaz bulunmuyor. Bu virüsün nereden ve nasıl bulaştığı henüz bulunmadığı belirtiliyor.
hack

Şimdilik sadece acil işlemler için hizmet verebilen hastane hiçbir online sisteme erişemiyor. Durumu kritik olmayan hastaların işlemleri ise eski usul olan kağıtlara yazılarak tamamlanıyor. Los Angeles Polis Departmanı ve FBI konuyla ilgili olarak ortak bir çalışma yürüttüklerini, hackerların kimliklerinin en kısa sürede tespit edileceğini açıkladılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir