Kaliteli Bilgi Kaynakları Kişisel Bloglar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüz çağının en popüler bilgi öğrenme ve yayma yöntemi artık interaktif yayımcık olduğu aşikar. Eskilerdeki gibi günlük gazeteler, haftalık yada aylık dergiler gibi matbu dökümanlarla, belli başlı mekanlarda bulunan duvar gazeteleri artık çok eskilerde kalmış görünüyor. En azından gazeteler ve popüler dergilerdeki bilgilerde yine kendi internet sitelerinden takip ediliyor. Buna bağlı olarak da kitap okuma sayısı da ciddi oranlarda düşüş gösteriyor. İnteraktif yayıncılığın hem çok ucuz hem de daha az zahmetli olmasının verdiği bir yan etki olarak ise temiz ve kaliteli bilginin kıymeti hem artıyor hem de bulunabilirliği azalıyor. Bir internet kullanıcısı öğrenmek istediği bir bilgi için arama motorlarında yaptığı bir sorgu karşısına bir yığın sonuç gelmekte hem de bu sonuçların arasından bir birine zıt görüş ve bilgiler de çıkabilmektedir. Hal böyle olunca güvenilir bilginin ve kaliteli bilgi kaynaklarının da kıymeti artıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu bilgi kaynaklarının arasından çıkıp günümüzde meraklıları veya bir sorunun cevabını öğrenmek isteyenleri aydınlatan yegâne bilgi kaynağının Kişisel Blog olduğu kanaatindeyim. Çünkü kişisel blog sitelerinin yazarları çoğu zaman bir konudaki bilgi ve tecrübelerinin birlikte olduğu bir yazıyı yayınladığı için internet kullanıcısına hem daha sağlıklı hem daha temiz bilgi sunmaktadır. En basitinden ben bisiklet alacağım zaman internette çok araştırma yaptım. Okuduğum yazılarda şehir içinde kullanılan bisikletlerin ince tekerli olması gerektiğini öğrendim. Çocukken kullandığımız bisikletlerin aslında hem amatör hem de şehir ulaşımında çok elverişsiz olduğunu gördüm ve bu tür bir bisiklet almaktan vazgeçtim. Bunun gibi bilgileri kişisel blog sitelerinde okuyup tecrübelerle birlikte edinmek bize günlük hayatta hem kolaylık sağlar hem de pratik bilgileri öğrenmemize yardımcı olur.

Bilgi kaynaklarının takibi ise günlük bir internet kullanıcısı olarak arama motorlarında yaptığımız sorguların çıkan sonuçlarında okuduğumuz siteleri kaydedip takip etmek olabilir. Misal olarak ben birkaç blog sitesini neredeyse her gün bir yoklar bakarım. Çünkü her yazılan yazı hem bir tecrübe hem de bir bilgidir.

Dolayısı ile gerek teknoloji olsun, gerek üniversite hakkında bilgi olsun ve gerekse yemek tarifi olsun hemen hemen her konuda bilgi öğrenmek için kişisel bloglar takip edilmelidir. Ben girdiğim her blogun önce hakkımda kısmını okurum. Blog tutan kişi kimdir ne iş yapar ve ne eğitim seviyesi nedir öğrenmek isterim. Çünkü yazdığı yazıların ne derece birikimli birisi tarafından yazılmış olduğu az çok tahmin etmek isterim.

Değindiğim bu bilgiler dışında kendinizde bazı kriterler belirleyip kaliteli bilgi ve güvenilir tecrübeleri ihtiyaç dahilinde öğrenebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir