Kalp Kırılması Sizi Öldürebilir !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çeşitli beklemediğimiz ve hüzünlendiğimiz durumlarda şüphesiz ki kalbimiz kırılabilir, duygusal anlamda tamamen çökebiliriz. İşte bilim adamları bu aşırı derece üzülmenin – kalp kırılmasının uzun zaman içinde sizi ölümcül sonuçlara doğru götürebileceğini belirtiyor.

Bu zamana kadar çoğu insan sevgilisine, arkadaşına veya ailesine karşı kırılmış ve darılmış olabilir. Bu tarz duygusal ağırlıklı vakalara girdiğinizde ise genellikle çoğu kişinin yaptığı gibi trip deryasında kaybolup gitmeniz ise gayet hoş karşılanabilecek bir durum.

Bunun gibi tribal enfeksiyon durumları yaşayan herkes gayet iyi bilir ki ömürlerden ömür gider ve hayata karşı yaşama sevinci büyük oranda kaybolur. Hele birde karşınızda ki kişi gerçekten değer verdiğiniz biriyse.

facebook müşteri hizmetleri

Hani her tartışmanın sonuna taraflardan biri diğerine ‘’kalbimi kırdın!’’ der ve kendini haklı hisseden taraf pek onu ciddiye almaz ya, esasta bu kalp kırılması dediğimiz fenomen esasta o denli da küçümsenecek bir basit olay değil.

Zira ‘’kırık kalp sendromu’’ adıyla tıp alanında kendine yer eden rahatsızlık, ilişkideki negatif bir durum karşısında bütün kimyanızı değiştiriyor. Bu sendromu yaşadığınız anda kalbinizin kan pompaj stabilizasyonu ruhsal gerilim hormonlarının baskısı ile birleşince bunun sonucunda bulaşıcı veya kalıcı olarak vücut dengeniz bozuluyor.

Bu hastalığın erkeklerde görülme oranı ise %10 olarak açıklanmış. Doğrusu hasılı bu acı durumla kadınların henüz bir küme karşılaşmış olduğu söylenebilir. İlk önce 1991 senesinde Japon bilim adamları tarafından keşfedilen kalp kırılması sendromunda, kan daralması ve anı göğüs ağrıları ağır basabiliyor.

Bu alanda önemli bir araştırı yürüten Minneapolis kalp Enstitüsü’nde durmadan çalışan bilim insanları, sayıları 200’den fazla olan hastayı inceleyerek sendromun temeline inmeyi hedeflemiş ve kısmen liyakatli olmuş. Meydana getirilen gözlemlere nazaran ise ortlamak olarak bu hastalığa yakalanan kişilerden %10’u bu belirtilerden dolayı hayatını kaybedebiliyor.

3 Günlük dünya kendinizi üzmeye değmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir