Kartal Drone’a Havada Tek Attı!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son birkaç yılda uzaktan kumandalı hava araçları drone’lar iyiden iyiye girmeye başladı. Önceden sadece haberlerde “şu ordu drone kullanıyor” şeklinde adını duyduğumuz drone’lar şimdi canlı yayın çekimlerine kadar hemen hemen her konuda işe yarar hale geldiler. Hatta Amazon Amerika sınırları içerisinde kargolarını drone’lar ile taşımaya bile başladı. Ancak görünen o ki drone’lar gökyüzünün yeni hakimleri değil.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir videoda drone yardımıyla ormanda üstten çekim yapan bir kameramanın drone’u bir kartal tarafından saldırıya uğradı. Üstelik kartal sadece bir yumruk darbesiyle (bakın pençe değil, yumruk) drone’un taklalar atarak yere çakılmasına sebep oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Videoyu sosyal paylaşım platformlarına yükleyen kameraman kartalın sağlık sorunun olmadığını belirtti. Kartalın oldukça büyük olduğunu ve bu saldırı sayesinde onun görüntüsünü alabilmekten mutluluk duyduğunu yazan kameraman, önemli olanın kartalın sağlık durumu olduğunu ve kartalın gayet sağlıklı olduğunu, drone yüzünden herhangi bir zarar görmediğini belirtti.

Ayrıca video açıklamasında kameraman boş sahada drone kullanmaktan hoşlanan sürücüler için (kendilerine böyle diyorlar) konuyla ilgili birkaç tavsiyede bulundu.

Yırtıcı kuşların uçtuğu bölgelerde drone kullanmayın, kuşlar drone’unuzu bir tehdit ya da akşam yemeği olarak görebilir ve doğal olarak saldırabilir. Bu da size pahalıya patlar ve daha kötüsü, kuşa zarar verebilirsiniz. Şans eseri bu kartal ucuz atlattı, ancak daha dikkatli olmakta fayda var.

Bahsi geçen videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir