Kaspersky’e Göre En Güvenli Mobil İşletim Sistemi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet ve bilgisayar korsanları gün geçtikçe artıyor ve bitmek bilmiyor. Anti Virüs konusunda birçok yazılım ve firma olsada bazen bunun önüne geçilemiyor. Şimdi ise en güvenilir mobil işletim sistemi merak konusu olurken anti virüs konusunda ilk sıralarda olan Kaspersky firması en güvenilir mobil işletim sistemini açıkladı. Böyle bir açıklamanın ana sebeplerinden biri ise siber saldırıların artık bilgisayarlardan çok akıllı telefonlara yapılmasından dolayı. Korsanlar artık insanlar bazı hesap bilgilerini bile akıllı telefonlarda sakladıkları için yeni hedeflerini telefonlara çevirmiş durumdalar.

facebook müşteri hizmetleri

Akıllı telefonlar geliştikçe birçok sistem ve yazılımlar geliştirildi. Artık banka hesap bilgileri, çeşitli sosyal medya hesaplarını bile akıllı telefonlarda saklama imkanı olabiliyor. Ayrıca son zamanlarda Apple ve Google tarafından geliştirilen mobil üzerinden ödeme sistemi korsanları telefonlara daha çok çekecek diyebiliriz. Fakat geliştirilen bu ödeme sistemi ilk olarak bazı açıklar olarak gelebilir daha sonra güncellemeler ile düzelmesi beklensede korsan saldırısı kuşkusuz olacaktır.

Anti Virüs firması olan Kaspersky’ın Kurucu Başkanı Eugene Kaspersky yaptığı açıklamada Android ve İOS’un yaygın bir şekilde kullanılmasından dolayı birçok saldırılara maruz kalabileceği ve Windows Phone cihazların ise bu açıdan daha avantajlı ve güvenli olduğunu söyledi. Durum böyle olunca Windows Phone cihazlar diğer mobil işletim sistemlerine göre daha güvenilir olduğunu belirtiyor. Ayrıca Kaspersky yaptığı açıklamada hacker grupları İOS ve Android açıklarını bildikleri ve öğrendikleri için çeşitli banka hesaplarını vb. bilgileri kolay bir şekilde ele geçirebileceklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir