Kendi Kendini İmha Eden SSD Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Kendi kendini imha eden telefonlar yeterli gelmeyince, şimdi de güvenliği SSD sürücüler için arttırıyorlar.

:: Kendi Kendini İmha Eden Telefonlar Geliyor ::

İngiltere’de bulunan Secure Drives, yüksek güvenlikli yeni SSD sürücüsünü duyurdu. Bu özel güvenlikli sürücü sayesinde, bilgileriniz başkasının eline geçerse, uzaktan gönderilen bir kod aracılığı ile diski yok edebiliyorsunuz.

İmha etme moduna geçiş için ise bir kaç farklı yöntem bulunuyor. SMS üzerinden yollanan bir kod ile aktif hale getirilebileceği gibi, uzun süre bağlantı kurulamaması da kendini imha özelliğini tetikleyebiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

ssd

Bilgisayara bağlı sürücünüz izinsiz bir şekilde çıkartılırsa imha modu aktif hale gelebiliyor. Ayrıca 128 GB boyutundaki modelin üzerinde bulunan dokunmatik ekrana girilecek yanlış şifreler de imha seçeneğini çalıştırabilir.

Sürücünün iki farklı yok etme şekli bulunuyor. Sadece içerisindeki verileri imha etme veya diski fiziksel olarak kullanılamaz hale getirme seçenekleri var. İkinci seçenek diski tamamen parçalayarak, kullanılmaz hale getiriyor.

Ürünün fiyat etiketi 967 Sterlin olarak belirlenmiş. Dokunmatik ekrana sahip, daha güvenlikli modeli istiyorsanız, ekstradan 111 Sterlin daha ödemeniz gerekiyor.

:: LG Oyunculara Özel 34 İnç Monitörünü Duyurdu ::

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir