KFC Kağıt Klavye Üretmeye Başladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Fast food zincirlerinin oldukça yaygınlaştığı ve hayatımızın bir parçası haline geldiği bir dönemde yaşıyoruz. Koşuşturmaca ile geçen iş günlerinin molalarında derdimize çare olan fast food zincirleri artık hemen hemen her yerde karşımıza çıkabiliyor. Tabii bu dönemin yaygın hale getirdiği başka bir faktör ise akıllı telefonlar. Şimdi dışarı çıkıp caddede beş dakika durun, en az 200 tane telefonlu zombi görebilirsiniz. İşte KFC de bu iki yaygın faktörü bir arada tutmanın çok zekice bir yolunu bulmuş gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi KFC (yani Kentucky Fried Chicken) genelde çatal-bıçak servisi yapan bir restoran zinciri değil. Yemeğin elle yendiği KFC‘de doğal olarak parmaklarınız da yağlanıyor ve eliniz telefon kullanamaz hale geliyor. Yemeğin ortasında da ıslak mendil kullanamayacağınız için de o çok sevdiğiniz, kopamadığınız, bağımlısı olduğunuz telefonunuzu kullanamıyorsunuz. Ne kadar kötü bir şey, değil mi? Neyse ki KFC Almanya’daki restoranlarında Traytyper isimli bir klavye sistemi kullanmaya başladı.

facebook müşteri hizmetleri

Nedir Traytyper? Hepiniz fast food restoranlarına gitmişsinizdir, o yüzden tepsilerin altındaki kağıt ya da kartondan bahsetmeyeceğim size. İşte KFC o kağıtları Traytyper isimli özel bir kağıt ile değiştiriyor. Traytyper‘ı özel kılan ise telefonunuza bluetooth ile bağlanıp fiziksel klavye görevi görüyor olması. Evet, bildiğimiz kağıt. 0,4 milimetre kalınlığındaki kağıdı güç düğmesine basarak (evet) aktifleştiriyorsunuz ve telefonunuzu Traytyper üzerinden kontrol etmeye devam ediyorsunuz, böylelikle telefonunuzun yağlanmasını da engelliyorsunuz.

Traytyper‘ın güzel yanlarından biri de yemek bittiğinde yanınıza alabiliyor olmanız, yani KFC herhangi bir şekilde ücret talep etmiyor sizden. Siz de istediğiniz zaman kullanabiliyor, hatta yeniden şarj edebiliyorsunuz (bildiğimiz kağıt ne hallere düştü).

Traytyper şimdilik sadece Almanya’daki KFC restoranlarında dağıtılmaya başlanmış ve gelen bilgilere göre tükenmiş durumda. Bu uygulamanın devam edeceği ya da diğer ülkelerde de başlayacağı ise henüz belli değil. Ancak bu ülkeye gelmemesi iyi olur, zira etrafta yeterince telefonlu zombi var. Bir de yemek masasında tepsisini parmaklayan ve yemek yiyeceğine gözünü ekrandan ayıramayan “KFC zombileri” görmek istemiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir