Kim Dotcom’dan Görüntülü Sohbet Uygulaması: MegaChat

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Kim Dotcom’un dosya paylaşım sitesi Mega‘yı bilmeyen yoktur herhalde. Kim Dotcom, 2 gün önce attığı tweet ile MegaChat’i duyurdu.

Şu anda beta aşamasında olan MegaChat; Skype’a rakip olarak çıkan, uygulama ya da eklenti gerektirmeden tarayıcı üzerinden çalışan bir görüntülü sohbet uygulaması. Kim Dotcom attığı tweette özellikle şifrelemeye değinmiş.

kim-dotcom-megachat-tweet

facebook müşteri hizmetleri

Diğer görüntülü sohbet servislerinin aksine görüşmeleriniz şifreleme ile korunuyor. Aslında bu şifrelemeye pek güvenmemek lazım. Dosya paylaşım sitesi Mega’da da şifreleme bulunuyor ama uzmanlar Dotcom’a bu şifreleme için oldukça yükleniyorlar. Son zamanlarda çıkan NSA’in Skype üzerindeki konuşmaları dinleyebildiği haberleri sonrası MegaChat’in şifreleme ile çıkması kullanıcıları çekecektir.

Şu an için açık betada olan MegaChat’e Mega.nz üzerinden ulaşıp Mega hesabınız ile (Yoksa bir tane oluşturmanız gerekiyor.) giriş yapmanız, ücretsiz bir profil oluşturup kişilerinizi eklemeniz gerekiyor. Şu an için yazılı sohbet ve konferans görüşmenin bulunmadığı MegaChat’e, bu özellikler yakın zamanda gelecek.

Dotcom ayrıca MegaChat üzerinde açık bulanlara ödül vereceğini de duyurdu.

Son zamanlarda görüntülü sohbet uygulamalarında artış mevcut. Firefox’da 35. sürümü ile birlikte görüntülü sohbet özelliğini getirmişti. “6 Ayarla Firefox’a Hükmedin” yazımıza giderek, Firefox üzerinde nasıl görüntülü sohbet edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir