Konami Konsol Pazarından Tamamen Çekilmiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Konami‘de ilginç şeyler gerçekleşmeye devam ediyor.Son iki ayda yapılan Konami haberi galiba Konami’nin kuruluşundan beri yapılmamıştır. CEO’su değiştikten sonra resmen yeniden başlayan şirket önce Hideo Kojima ile yollarını ayırmış, sonra Silent Hills‘i iptal etmiş, en son da artık şirketin mobil oyunlara odaklanacağı açıklanmıştı. “Göz göre göre gidiyor şirket” diye yasa bağladığımız, ağıtlar yaktığımız dönemde neyse ki Konami hakkında iyi bir haber geldi.

facebook müşteri hizmetleri

Konami’nin son zamanlarda yaptığı her şeyden sorumlu olan adam Hideki Hayakawa, yanlış anlaşıldığını ifade ederek mobil oyunlar konusundaki açıklamalarını düzeltti. Konami farklı platformlar üzerinden yeni eğlence unsurları yaratmaya devam edecek.” açıklamasını yapan Hayakawa, “Sadece mobil platformlara değil, ev konsollarına, arcade makinalarına ve hatta kart oyunlarına bile içerikler sunacağız.” sözlerini söyledi. Hayakawa, “Konami’nin mobil platformlara yoğunlaşacağı düşüncesi, diğer platformları tamamen bırakıp sadece mobil platformlara oyun geliştireceğiz anlamına gelmiyor.” açıklamasını yaptı.

Konami Mobil Oyunlar Üzerinde Yoğunlaşacak

Bu sözlerin yanlış anlaşılmasından ziyade gelen kötü tepkilerden dolayı korkmalarından dolayı yapılmış gibi bir açıklama gibi geliyor. Zaten diken üstünde çalışmaya devam eden Konami, Hideo Kojima ile de yollarını ayırdığında oyuncuların inancını tamamen kaybetmişti. Keza Silent Hills de şirkete aynı etkiyi yarattı. Umarız Konami yöneldiği bu politikalardan en kısa sürede döner ve eski sevdiğimiz Konami olmaya devam eder. Eğer etmezse de… Seni tanımak güzeldi Konami.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir