Konami’de İşler İyi Gitmiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden başta gelen Konami geçtiğimiz günlerdeki Silent Hills oyunun iptal olduğu üzerine bir kötü haber daha geldi detayları paylaştık. Konami özellikle bilgisayar, sağlık ve bilgisayar oyunları platformlarında ve birçok yerde popülerliğini sürdürüyor. Fakat video oyun kısmında işler hiçde iyi gidiyor diyemeyiz.

Geçtiğimiz gün Konami tarafından, yılın en çok beklenen ve merak uyandıran oyunu Silent Hills oyunun iptal edilmesi kullanıcılar tarafından hiçde iyi karşılanmadı. İptal sebebi olarak Konami, birçok oyunda başrol oynayan Hideo Kojima ile konami yollarını ayırdığını sebep olarak belirtti. Konami Slient Hills oyunun iptali ardından büyük markalardan biri olan Metal Gear serisindeki oyunlarda olan Kojima imzası ve logolarıda silinmiş durumda.

facebook müşteri hizmetleri

İptal haberinden hemen sonra bugün Konami’den geri adım geldi ve oyun piyasasında en önemli nokta New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan çekilme kararı almasının ardından Amerika pazarından çekilmiş olduğunuda söyleyebiliriz. Fakat Londra ve Tokyo gibi büyük merkezlerde yatırımlarına devam edeceğinide söyleyelim.

Konami’nin NYMKB‘den çekilmesinin sonucunda halka açık bir firma olduğundan dolayı Amerika’da yapacak olduğu yatırımlardan geri dönüş alamayacak. Konami gibi yüksek seviye oyun firmalarının NYMKB‘de yer alamaları için 2 milyon dolardan başlayan yatırımlarda rakamlar ile bulunmaları gerekiyor. Ayrıca Eurogamer sitesi, Kojima ve del Toro’nun ardından aktör Norman Reedus‘un da Silent Hills ile olan bağının koptuğunu, çünkü Konami ile olan sözleşmesinin sona erdiğini bildirdi. Reedus, oyunda baş karakter olarak karşımıza çıkacaktı. Öte yandan, Eurogamer‘ın elde ettiği bilgilere bakılırsa Konami, Silent Hills’ı iptal etti, ama seriyi sonlandırmış değil. Aksine, önümüzdeki yıllarda yeni Silent Hill oyunlarıyla karşılaşmaya devam edeceğiz, ama bu oyundan yeni seri beklemeyiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir