Lara Croft Relic Run İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Tren enkazı gibi bir oyun mu istiyorsunuz? Bir türlü oynayamayacağınız, sizi bug ve glitch’lerden dolayı krize sokacak, telefonunuzu aşırı yükletip yeniden başlatacak bir oyun mu arıyorsunuz? O zaman sizin aradığınız oyun Lara Croft Relic Run!

iOS, Android ve Windows Phone için çıkış yapan Lara Croft Relic Run, tıpkı Temple Run ve Subway Surfers gibi sonsuz koşu türünde. Bir yere çarpana ya da düşene kadar Lara Croft‘u koşturduğunuz oyun Temple Run‘ın temasını ve Subway Surfers‘ın oynanış dinamiklerini birleştirmeye çalışmış bir oyun.

Oyunu sanki hiç bug ve glitch yokmuş gibi incelemeye çalışacağız. Ama şunu unutmayın, şu haliyle oyun gerçekten oynanacak gibi değil. Sürekli donuyor, telefonunuzu aşırı ısıtıyor, kaplama ve modellemeler birbirine geçip duruyor… Bir güncelleme ile düzeltmeleri şart. Neyse.

Öncelikle grafiklerden başlayalım. Oyunun grafikleri bir mobil oyuna göre gayet güzel, koşarken çarptığınız bir yaprak sallanıyor mesela. Mekan dinamiklerini çok güzel ayarlamışlar. Lara Croft‘un modellemesi de gayet hoş olmuş ancak yeni Tomb Raider’daki ok ve yay kullanan hanım kızımızı beklemeyin oyunda. Klasik Lara Croft’u yönetiyoruz ve gerçekten Lara’nın modellemesi çok güzel.

facebook müşteri hizmetleri

Sesler… Sesler normal doğa sesleri falan işte, çok abartılacak bir yönü yok. Müzik var mı yok mu bilmiyorum, bir ara arkadan bir davul sesi duyar gibi oldum ama telefonun sesinin ne kadar açarsam açayım yeteri kadar gelmiyordu sesi. En azından fonda kendi müziklerinizi dinlemek için sebepleriniz var artık.

Oynanışa gelirsek, dediğimiz gibi her ne kadar Temple Run temasında olsa da oyunun oynanış dinamikleri tıpkı Subway Surfers gibi. Lara’nın koşu yönünü değiştirmek için telefonu çevirmek yerine parmağımızla kaydırıyoruz. Engeller sadece boşluklar ve tümsekler değil. Bazen zıplamak yerine duvardan yürümeniz ve tırmanmanız gerekiyor. Oyunda çeşitli araçlar da var ancak onlar o kadar da önemli değiller. Ölünce her türlü ölüyorsunuz çünkü.

Bir de oyunda ateş etme dinamikleri var. Bazen kamera Lara’nın omuz açısına geçiyor ve sol ya da sağdaki düşmanları öldürmeye çalışıyorsunuz üzerilerine parmağınızla basarak. Lara da o an elinde hangi silah varsa onu kullanıyor. Çeşitli silahlar var oyunda ve hepsini oyunda topladığınız paralar ya da gerçek para ile aldığınız elmaslar ile satın alıyoruz.

Elmaslar demişken, oyundaki mikro ödeme programları çok acımasız. 30 liraya skin paketi kimse almaz böyle bozuk bir oyun için. Gereksiz satın alma işlemleri var anlayacağınız.

Özetle Lara Croft Relic Run aslında iyi bir oyun olsa da şu an içinde barındırdığı ölümcül hatalardan dolayı rezil bir oyun olarak kalıyor maalesef. Hatasız versiyonuna 6,5/10 verebileceğimizn oyunun şu anki versiyonu yalnızca 2,5/10 alıyor bizden. Artık varın siz düşünün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir