Lazy Swipe Android Uygulama İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Acil bir ihtiyaç anında tek elle telefon kullanmak her zaman zor olmuştur. Şimdilerde akıllı telefonların gitgide büyüyen dokunmatik ekranları ile bu daha da zorlaşıyor. Ciddi söylüyorum daha dün minibüste arkadaşını arayabilmek için telefonunu dizine yatıran adam gördüm. Artık her şey için bir uygulamanın bulunduğu bu devirde ihtiyaç olunca bir uygulama çıkmaması çok zor. Android telefonunuzu çok daha rahat kullanabilesiniz, istediğiniz şeylere ufak bir parmak hareketiyle ulaşabilesiniz diye de Lazy Swipe uygulamasını yapmışlar.

Nedir bu Lazt Swipe? Lazy Swipe, son kullandığınız uygulamalara ve kişilere, kendi belirlediğiniz favori uygulamalara ve Android telefonların dahili özelliği Toolbox’a tek bir parmak kaydırmayla ulaşmanızı sağlayan bir arka-plan (yani arkada sessiz sedasız çalışan) uygulamasıdır.

Lazy Swipe’ı çalıştırmak için indirdikten sonra bir kereliğine açmanız yeterli. Daha sonra telefonunuz kapanana kadar aktif kalacak Lazy Swipe’a erişebilmek için ise cihazınızın sağ ya da sol alt köşesinden ortaya doğru parmağınızı kaydırmanız gerekiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Parmak hareketinizden sonra açılan çeyrek daire şeklindeki menüdeki ilk kategori son kullanılanlar. Burada kullandığınız son uygulamaları ya da arama yaptığınız, mesaj yolladığınız kişileri görebilirsiniz. Son kullanılanların hemen altında favoriler listesi bulunuyor. Burada ise tamamen kendi belirlediğiniz dokuz uygulamaya erişebilirsiniz. Ayrıca favori uygulamalarınızı kullanım sıklığına göre sıralama seçeneği de mevcut. Üçüncü ve son kategori ise Toolbox, yani alet kutusu. Toolbox özelliği zaten çoğu Android cihazda mevcut, fakat erişimi sıkıntı. Kolay erişebilmek için ekranınızda belirli bir bölgeyi feda etmeniz gerekiyor, etmem diyorsanız da hızlı erişemiyorsunuz. Fakat Lazy Swipe bize Toolbox’un çok kolay erişilebilen, yer kaplamayan ve biraz da gelişmiş bir versiyonunu sunuyor. Bu kısım da favoriler gibi tamamen kişiselleştirilebilir olarak tasarlanmış. 19 farklı kısayoldan yine dokuz tanesini seçebildiğimiz bu alana el feneri, kamera, bluetooth, wifi, mobil data, uçak modu gibi bir sürü kısayol koyabiliyoruz.

Lazy Swipe’ın beni başta endişelendiren özelliği kaydırma hareketiyle erişimdi, sonuçta kullandığımız birçok uygulamada bu harekete başka bir özellik verilmiş vaziyette, oynadığım bir oyunun ortasında da ekranın yarısını kaybetmek istemem. Ancak Lazy Swipe bunun için de bir çözüm bulmuş ki, içimi çok rahatlattı. Uygulamanın ayarlar kısmından Lazy Swipe’ın hangi uygulamalarda etkisiz hale geleceğini seçebiliyorsunuz. Böylece oyun oynarken ya da başka bir şey yaparken ekranın köşesinde parmağınızı kaydırmak Lazy Swipe’ı açmıyor.

Özellikle Android kullanıcılarının en büyük arzusu olan cihaz kişiselleştirmeyi bir sonraki adıma taşıyan Lazy Swipe’ı izninizle ayakta alkışlıyorum. Telefonumdan silmeyi aklıma bile getirmeyeceğim uygulamalar arasında yer aldı.

Lazy Swipe uygulamasını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir