League of Legends 5.2 Yaması Yayınlandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Popüler MOBA oyunu League of Legends 5.2 güncellemesi ile geliyor.

Yeni sezonun henüz başladığı Sihirdar Vadisi’nde, oyuna ciddi değişiklikler getirecek 5.2 yaması yayınlandı. Bu yama ile birlikte eşya değişiklikleri, şampiyonların yeteneklerinde yapılan değişiklikler, Dost Kazığı modu ve yeni kostümler sihirdarların kullanımına sunuluyor.

Eşyalar

Eşyalar konusunda en köklü değişiklik Ölümateşi Pençesi için yapıldı. Riot tarafından yayınlanan Pentakill albümünde kendisine ait bir şarkısı bile bulunan Ölümateşi Pençeşi, oyundan tamamen kaldırıldı. Büyücü karakterleri aşırı kuvvetli hale getirdiği için şikayet alan eşyanın dengeli bir şekilde düzeltilmesi mümkün olmadığından, en mantıklı çözümün eşyaları kaldırmak olduğuna karar verildi. Büyücülerin eşya yapılandırmalarına özel düzenlemeler ise 5.3 yaması ile birlikte ortaya çıkmaya başlayacak.

Ölümateşi Pençesi giderken yanında Siyahateş Meşalesi’ni de götürdü. İki eşya da artık satılmıyor olacak.

Orman eşyalarının 2. seviye bedelleri arttırılırken, 3. seviye orman eşyası efsunları ucuzlatıldı. Bu sayede oyun başında kartopu etkisi azaltıldı.

Ayrıca Dev Kemeri, Hextech Silahkılıç, Asırlık Sopa ve Zz’Rot Kapısı gibi eşyalar üzerinde de ufak değişiklikler ve düzenlemeler yapıldı.

Şampiyonlar

İlk olarak Tristina’nın güncellemesi ile başlıyoruz. Daha önceki haberimizde de duyurduğumuz Tristina güncellemesi bu yama ile birlikte resmi olarak geliyor. Taban değerleri biraz düşürülen şampiyonun hem temel kıyafeti hem de diğer kostümlerinin modelleri, dokuları ve görsel efektleri güncellendi. Yetenek simgeleri yenilendi. Yetenekleri üzerinde yapılan değişikliklerden sonra biraz daha güçsüz bir hale gelmiş gözüküyor.

Ölümateşi Pençesi eşyasının gitmesine en çok üzülen şampiyonlardan birisi olan Ahri, yüksek hızlı vur kaç büyücüsü rolüne geri dönüyor. Artık daha hızlı, daha dikkatli ve yetenekleri daha güçlü bir Ahri ile karşılaşacağız. Ayrıca Ruh Saldırısı ile duvarlara çarpma ihtimali de azalmış durumda.

Bir diğer önemli değişiklik ise Annie için yapılmış. Artık “sevimli ayısı” Tibbers, Annie’nin yeteneklerinden faydalanabiliyor. Annie Alev Kalkanı kullandığında Tibbers hem kısa bir süreliğine hareket hızı kazanıyor hem de kendisine de Alev Kalkanı alıyor.

Bunların dışında Akali, Fizz, Azir, Cassiopeia, Kha’Zix, Nidalee, Rek’sai, Sejuani, Syndra ve Zed şampiyonlarının yeteneklerinde ufak değişiklikler gerçekleştirildi.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca eski şampiyonların dokularının güncelleştirilmesi işlemi de devam ediyor. Dr. Mundo, Irelia, Jarvan IV, Nunu, Swain, Vayne ve Yorick için yayınlanan doku güncellemeleri sayesinde şampiyonlar daha düzgün bir görünüme sahip oluyor.

Kostümler

5.2 yaması ile birlikte League of Legends’a 4 yeni kostüm daha geliyor. Bu kostümler zaman içerisinde Mağaza üzerinden satışa sunulacak. Yeni kostümler şu şekilde:

Işık Dalgası Vel’Koz

Vel

Savaş Ustası Katarina

kata

Savaş Ustası Nidalee

Nida

Havai Fişek Jinx

league of legends

Genel

League of Legends’a eklenecek olan yeni Sınırlı Oyun Modu Dost Kazığı için veriler bu yama ile birlikte geldi. Modun ne zaman devreye gireceği ise belli değil.

Daha önce bahsedilen Zincirleme Kitle Kontrol Etkileri özelliği, bazı hatalar sebebiyle yayınlanmamıştı. Artık bu hataların giderildiği ve çok yakında kullanıma açılacağı söyleniyor.

Görünmez halde olan bir şampiyon saldır-ilerle komutu alırsa en yakındaki düşmana saldıracak. Görünmezliği yanlışlıkla bozmak istemiyorsanız buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Oyun içindeki ses ayarları tekrar düzenlendi. Bu düzenlemeler sebebiyle ses ayarları sıfırlandı. Bir oyuna giriş yaptığınızda ses ayarlarınızı tekrar düzenlemeniz gerekiyor.

Son olarak 5.2 güncellemesi ile birlikte oyun içerisinde nadiren de olsa karşılaşılan hatalar giderildi. League of Legends 2015 sezonu içerisinde daha bir çok değişiklik bekliyoruz. Yeni güncellemeler yayınlanana kadar tüm sihirdarlara başarılar diliyoruz.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir