League of Legends 5.3 Yaması Yayınlandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Popüler MOBA oyunu League of Legends için yeni yama hazır.

League of Legends yeni sezonu tüm hızıyla devam ederken, çeşitli düzenlemeler, şampiyon değişiklikleri ve oyuncuları etkileyecek birkaç farklı değişiklik, 5.3 yaması ile birlikte karşımıza çıkıyor. 136 MB boyutundaki yeni güncelleme bugün itibariyle sunucularda aktif hale geliyor. Güncelleme ile birlikte gelen yenilikler ve yapılan değişiklikler hakkında özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

 

5.3 Yaması İle Birlikte Şampiyonlara Gelen Değişiklikler

Sivir_7

Ölümateşi Pençesi’nin bir önceki güncelleme ile kaldırılmasının ardından şampiyonları tekrar elden geçiren Riot ekibi, düzenlemeleri istediği kadar hızlı yapamayacağını fark etmiş durumda. Bu yüzden Veigar, Katarina, Mordekaiser gibi şampiyonların düzenlemeleri, daha sonraki yamalar ile gerçekleştirilecek.

5.3 yaması ile birlikte birkaç şampiyonun yeteneklerinin dengelendiğini görüyoruz. Ayrıca bazı karakterlerin yeteneklerine eklenen göstergeler sayesinde, yetenek kullanımları daha kolay hale getirildi.

Yama ile birlikte ortaya çkan ilk değişiklik Sona’da oluyor. Riot tarafından yapılan bir hata yüzünden Sona’ya eski taban nitelikleri geri veriliyor. Riot bu hatanın farkında olduklarını ve en kısa sürede düzenleneceğini belirtiyor. Şimdilik değişen değerleri ile Sona’nın taban nitelikleri şu şekilde:

TABAN SALDIRI GÜCÜ 50,04 52,04
TABAN HAREKET HIZI 325 330
TABAN CAN DEĞERİ 482,36 497,6
CAN DEĞERİ BÜYÜME ORANI 77 70
TABAN MANA YENİLENMESİ 9 mana / 5 saniye 8,1 mana / 5 saniye
MANA YENİLENMESİ BÜYÜME ORANI 0,4 mana / 5 saniye 0,65 mana / 5 saniye

facebook müşteri hizmetleri

Dengeleme sebebiyle biraz daha güçsüz hale getirilen şampiyonlar ve değişen yetenekler ise şu şekilde:

Ahri’nin Q yeteneğinin mana bedeli artarken, diğer yeteneklerinin mezilleri kısaltıldı ve hasar miktarı düşürüldü. Azir’in Q yeteneği ile verdiği taban hasar değeri azaltılırken, taban saldırı gücü arttırıldı. W yeteneği ise daha kısa bir menzile sahip. Fiddlesticks’in W yeteneğinin menzili düşürüldü. Gnar’ın pasif yeteneğinin süresi kısalırken, yorgunluk özelliğinin süresi arttırıldı. Kassadin’in Q yeteneğinin hasarı 10 birim azaltıldı.

Varus, Gragas ve Kennen gibi bazı şampiyonlara ise ufak geliştirmeler yapıldı. Artık Gragas düşmanlarını daha da yavaş hale getirebiliyor, Kennen’in yetenekleri ise daha fazla hedefe isabet edebiliyor. Varus’un ise menzilinde ufak bir geliştirme bulunuyor.

Ayrıca Fiddlesticks, Kennen, Mordekaiser ve Veigar şampiyonlarının dokuları güncellenerek, daha güzel bir görünüme sahip olmaları sağlanıyor.

5.3 Yaması İle Gelen Eşya Değişiklikleri

Ashe_7

Kaldırılan Ölümateşi Pençesi yerine geçecek ve 120 YG veren eşya çalışmaları hala devam ediyor. Eşya geliştirmek biraz daha ayrıntılı bir çalışma gerektirdiğinden, küçük bir ihtimal de olsa, 5.4 yaması içerisinde yeni bir eşya görebiliriz.

Uzak Görüş Küresi hedef konuma yerleşerek 60 saniye boyunca etrafını gösteren bir totem bırakıyor. Bu totem 1 can puanına sahip ve diğer şampiyonlar tarafından görülebilir olacak. Bu toteme ışınlanmak da mümkün olduğundan, oldukça ilginç saldırılar görebileceğiz.

Büyük Görünmez Uğur artık 2 yük biriktirebiliyor. Her 60 saniyede 1 yük kazanan bu eşya sayesinde, kısa sürede 2 farklı totem yerleştirmek mümkün olacak.

Hayalet Pelerini %150 taban can yenilemesi özelliğini kazanıyor. Bu sayede koridorlarda büyücüler ile mücadele etmek kolaylaşacak.

League of Legends’da ki Diğer Değişiklikler

Varus_4

5.3 güncellemesi ile birlikte Sihirdar Vadisi, Sihirdar Büyüleri ve oyun içi seçenekler için de birkaç düzenleme yapıldı. Ayrıca Sınırlı Oyuncu Modu olarak karşımıza çıkacak olan Dost Kazığı, bu güncellemenin ardından açılacak.

Yeni yama ile birlikte 6 yeni kostüm de oyuna ekleniyor. Çeşitli zamanlar içerisinde açılacak olan bu kostümler ise Gönül Avcısı Varus, Çocuk Kalbi Annie Yağmacı Ashe ve Yağmacı Warwick, Gardiyan Sivir ve Gardiyan Nautilus olarak listeleniyor.

Güncelleme hakkında daha ayrıntılı bilgileri ve gelen diğer yenilikleri League of Legends Resmi Sayfası’nda Yama Notları bölümünde bulabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir