League of Legends Kendi Sunucu Ağını Kuruyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

League of Legends‘da, tıpkı diğer online oyunlar gibi, lag problemi yaşayabiliyor. Fakat bu duruma bir çözüm bulmuş gibi görünüyorlar.

Dünyanın en büyük online oyunlarından birisi haline gelen LoL, oyuncularının yaşadığı lag problemlerini engellemek için çalışmalara devam ediyor. Şimdi planladıkları şey ise, kendi Network yapısını kurarak, kullanıcıların lag problemlerini kaldırmak.

Riot, Kuzey Amerika sunucularında yayınladığı yazıda, mevcut internet sağlayıcılarının büyük dosyaları saniyeler veya dakikalar içerisinde taşımaya yoğunlaştığını açıklıyor. Bu durum YouTube veya Netflix gibi video servisleri için faydalı olsa bile, en ufak bilginin bile milisaniyeler içerisinde taşınması gereken gerçek zamanlı oyunlar için çok ideal bir bağlantı olmuyor. Ayrıca internet bağlantısı, doğrudan sunucuya ulaşmak yerine, önce bütün ülkeyi dolaşabiliyor ve bu da internet kalitesini düşürüp, ping sorununu ortaya çıkarıyor.

facebook müşteri hizmetleri

League of legends

Riot yetkilileri bu durum karşısında en iyi çözümü, yalnızca League of Legends trafiğini taşıyacak bir network kurmak olarak görmüşler. Şu an için Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da bulunan servis sağlayıcıları ile görüşerek, kullanıcıları bu ağa bağlama yollarını araştırıyorlar.

League of Legends Network‘ün Mart ayında aktif hale geçmesi bekleniyor. Ayrıntılı bilgi, Riot’un Kuzey Amerika sunucuları forumunda okunabilir.

Netflix gibi video sağlayıcılarının bu türden büyük bir önlem alması düşünülebilir. Yalnızca tek bir oyunu oynayabilmek için aynı şeyin yapılması ise, o oyunun ne kadar popüler olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca League of Legends‘ın ne kadar kazandığı veya önümüzdeki yıl ne kadar kazanacağını planladığı da bu planlar ile bizi bir fikir sahibi yapıyor.

Şu an League of Legends‘ın Kuzey Amerika sunucuları için hazırlanan bu planın, diğer bölgelerde de uygulanıp uygulanmayacağını ise zamanla göreceğiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir