League of Legends: En Uyumlu Alt Koridor Şampiyonları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

League-of-Legends-Dominion-LoL

League of Legends tutkunları kimi zaman Adc‘ye yardım etmeyen ve feed’leyen support‘lardan, kimi zaman da Adc’lerin tek bir hamle ile çok kolay oyundan düşebilecek olmasından çok şikayet ederler. Peki size alt koridorda Support-Adc ikilisinden çok daha etkili ikililer önersek?
Malphite ve Jayce
malphite-jayce-leagueoflegends
Bu ikili Bot koridorunda karşıdaki iki rakibi o kadar çok baskı altında tutup hasar verir ki, rakip ikili sürekli Base atmaktan geç level atlar. Malphite’a ilk başta mana yenilemesi ve yetenek gücü alındığında Malphite’ın Q yeteneği her 3-4 saniyede sürekli o kadar çok vurur, ultisi rakibi o kadar çok sersemletir ki, Jayce‘e sadece Kill’leri almak düşer. Baskı altında tutmanın ve çok hasar vermemin altında, Jayce’in köprü kurarak attığı hayvani Skill’inin de imzası vardır. Oyunun ilerleyen bölümünde Malphite yetenek gücü+can alır, Jayce zırh delme+üçlü kuvvet alır ve olaylar gelişir.
Morgana ve Ezreal
morgana-ezreal-leagueoflegends
Çok alışıldık bir ikili değildir ancak bir araya geldiklerinde rakipteki Bot koridorundaki ikiliyi olağanüstü baskı altında tutar, hatta ilk kanın dökülmesi çok büyük ihtimaldir. Morgana oyunun başında mana yenilemesi aldığında rakibi o kadar olduğu yerde hapis eder ki, Ezreal’a sadece tüm Skill’lerini atmak kalır. Level’iniz daha hızlı atlayacağı için Ezreal’in ultisi açılır açılmaz, Morgana’nın araya dalıp ulti atıp rakibi Stun ettikten sonra, bu sizin için bir “Easy Game” olacaktır.
Jax ve Xin Zhao
 20120609083335!Xin_Zhao_OriginalSkin-horz
Kelimenin tam manasıyla baş belalarıdır. Xin’in çevik ve ani atakları, Jax’ın gününü gün eder ve Jax rakip ikiliye atlayarak rakibi sersemletir. Rakip alt koridorda muhtemelen sizi uzaktan uzaktan hasar yağmuruna tutmak isteyen bir ikili olacaktır ve siz de hasar yiyeceksinizdir ancak, hem düşük seviyede hem de oyunun ilerleyen bölümlerinde hasar yemeden ani saldırılar yaparsanız, rakibi alt etmeniz işten bile değildir. Rakibin ormancısı baskına geldiğinde gerek Xin’in ultisi, gerekse Jax’ın sersemletme yeteneği sayesinde olağanüstü durumlar dışında baskından başarı ile kurtulma şansınız vardır.
Ancak şunu söylemek gerekir ki, siz Bot koridorunda rakibi ağlatsanız, baskın yapmaya gelen ormancı şampiyonu geldiğine pişman etseniz dahi, eğer diğer takım arkadaşlarınız akıllıca ve titiz oynamayıp rakibi beslemişse oyunu kaybetmeye mahkumsunuzdur. Mümkün olduğunca takım arkadaşlarınızı iyi seçmenizde yarar var LOL severler.
League of Legends oyununun dinamikleri, çeşitliliğe müthiş olanaklar verir. Siz de yeni ve değişik şeyler denemekten korkmayın ve bizi takip etmeye devam edin.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir