League of Legends Kozmik Koruyucu Bard Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çıkacağı günler önce onaylanan Kozmik Koruyucu Bard şampiyonu sonunda adalet meydanlarındaki yerini alıyor. Özelliklerine bakılırsa da kendinden uzun bir süre bahsettirecek bir destek şampiyonu olacağa benziyor. Şampiyonun özelliklerine geçmeden önce Kozmik Koruyucu Bard ‘ın diğer destek şampiyonlarından biraz daha farklı bir konsept ile geldiğinin altını çizelim.

Destek oyuncusunun kendi koridoru dışında, hatta jungle da bile daha efektif bir şekilde takım arkadaşlarına destek olması öngörülmüş. Lafı daha fazla uzatmadan yeni şampiyonun özelliklerine geçelim:

 

Kozmik Koruyucu Bard Özellikleri

Pasif: Gezginin Çağrısı

Kozmik Koruyucu Bard adalet meydanında gezerken varlığından dolayı oluşan kadim tınıları toplamaya başlar. Kadim tınıları topladıkça kısa süreli hareket hızı, deneyim ve mana kazanır. Bu yüzden de Kozmik Koruyucu Bard ‘ın kendi koridoru dışında da vakit geçirmesi her zaman yararlı olacaktır.

Ayrıca pasif yeteneği ile ortaya çıkan küçük ruhlar Kozmik Koruyucu Bard ‘ı takip etmeye başlar ve herhangi bir karşılaşma sırasında rakibe fazladan hasar vermesini sağlar.

Kozmik Koruyucu Bard 1

facebook müşteri hizmetleri

Q: Kozmik Bağ

Kozmik bağ bir rakibe isabet ettikten sonra yoluna devam ederek aynı hizada bulunan ikinci bir rakibe de hasar verebilir. İkinci rakip duvar kenarındaysa kısa süreliğine de olsa sersemler. İlk isabet eden hedeften sonraki hedefler iki taneyse iki hedef de bu durumda sersemleyecektir.

W: Koruyucunun Mabedi

Kozmik Koruyucu Bard büyüsü ile etrafa can çıkını bırakabilir. Bu can çıkınları üzerinden geçen takım arkadaşlarına hız artışı ve can sağlar. Rakip şampiyonlar ise bu can çıkını üzerinde kısa dürerek yok edebilir.

E: Sihirli Yolculuk

Kozmik Koruyucu Bard büyüsü ile sihirli bir tünel oluşturabilir. Bu tünelden hem takım arkadaşları hemde rakip şampiyonlar bir defa geçebilir. Özellikle karşı takımın ormanında hareket eden takım arkadaşları için bu yetenek oldukça etkileyicidir. Baskına gelen ormancı için de çok yararlı olacaktır.

R: Kader Birliği

Kozmik Koruyucu Bard ‘ın izlediğinizde en göze çarpan özelliğinin bu olduğunu söylemeden geçmek mümkün değil. Kozmik Koruyucu Bard bu yeteneği ile hedeflediği noktadaki tüm birimleri duraklatır. Bu duraklamaya kendi takım arkadaşları, rakip şampiyonlar, minyonlar ve hatta rakip kuleler de dahildir. Bu büyü ile dondurulan birimler süresi geçene kadar hasar işlemez hale gelirler. Aşağıda linkini vereceğimiz tanıtım videosunda da görebileceğiniz gibi Karthus’un ultisinden kurtulmak için dahi atılabilir. Takımınızın sevimli Zhonya’sı olabilir 🙂

Yeni şampiyon ile ilgili daha fazla bilgi için resmi sitede yayınlanan habere buradan bakabilirsiniz.

Herkese iyi oyunlar.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir