League of Legends Şampiyonları Hakkında Bilinmeyenler

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Adalet Meydanları üzerinde bitmek bilmeyen bir mücadele devam ediyor. Sihirdarlar tarafından çağırılan bu şampiyonları ne kadar tanıyorsunuz? Bu yazımızda, Adalet Meydanları üzerinde mücadele eden şampiyonlardan bazıları hakkında, fazla bilinmeyen bilgileri derledik.

1) Azir’in İmparatorluğu
ar-wallpaper

Azir, bir diktatör olmasına rağmen, halkının refah ve sağlığı ile ilgilenen, iyi bir liderdi. Yükselme Ritüeli kendi kibirinin gözünü kör etmesi sebebiyle yapılmış olsa bile, tek amacı halkının güçlenmesi ve daha etkili hale gelmesiydi. Diğer şehir-devletlerinin de Shurima‘nın kültürü ve yaşam biçiminden faydalanması gerektiğine inanır ve onları kendi imparatorluğuna katmak isterdi.

Azir geri döndüğünde büyük bir şoka uğradı. Özellikle Zaun‘un geçmişteki Shurima‘nın tamamen zıttı bir durumda olması Azir‘i şaşırttı. Şimdi ise tüm amacı, Shurima‘yı eski günlerine geri döndürmek.

2) Zed ve Kinkou Tarikatı Ninjaları Arasındaki Benzerlik

ninja-league-of-legends-zed-vs-shen-hd-wallpaper

Gölgelerin Efendisi Zed’in kullandığı yetenekler, aynı zamanda Shen’in babası da olan Kinkou Tarikatı’nın ustası tarafından aldığı eğitim sebebiyle, diğer Tarikat üyelerinin   yetenekleriyle benzerlik göstermektedir. Keskin Shuriken saldırısı Kennen‘ın Gürleyen Yıldız özelliğine denk iken Gölge Darbesi ise Akali‘nin Hilal Vuruşu’na benzer. Canlı Gölge yeteneği, Shen‘in kullandığı Gölge Fırlayışı özelliği ile benzerlik gösterir. Ayrıca Ölüm İşareti isimli ultisi, tıpkı Shen, Akali ve Kennen gibi rakibi üzerinde etki gösteren bir işaret bırakır.

3) Vel’Koz ve Diğer Hiçlik’ten Doğan Şampiyonların İlişkisi

ve-banner

facebook müşteri hizmetleri

Vel’Koz‘, Hiçlik‘ten gelmesine rağmen, diğer Hiçlik şampiyonları ile müttefik değildir. Cho’gath, Kha’zix Kog’maw ve Malzahar‘ın karşılaştıkları her canlıyı, Vel’Koz‘a herhangi bir inceleme imkanı bile tanımadan, yemesi veya yok etmesi sebebiyle bu mümkün değildir. Hatta istediği bilgileri toplarken yoluna çıkmaları durumunda, kendisi gibi Hiçlik’ten Doğan diğerlerini öldürmekten çekinmez.

4) Freljord’un Yüreği Braum Efsanesi

b-splash

Braum‘un yaşı ve ırkı tam olarak bilinmemektedir. Hikayesini anlatan büyükannenin bile, bu hikayeyi kendi büyüklerinden dinlemiştir. O zamanlarda bile Braum‘un hikayesi uzun yıllardır anlatılmaktadır. Dış görünüşü itibariyle yaşlı görünmemesini sahip olduğu büyülü ekipmanlar ile açıklamak mümkün olsa bile, gücünün kaynağı belli değildir. Lissandra gibi bir Buzdoğan olabileceği tahmin edilmektedir.

5) Ahri ve Gölge Adalar’ın Ruh Toplayıcıları

df5f706e20de221fd9a19541222c8947

Resmi League of Legends sitesinde Ahri, Gölge Adalar‘dan gelen  Thresh ve Hecarim‘in rakibi olarak listeleniyor. Bunun sebebinin, Ahri’nin bir ruh toplayıcı olması olduğu düşünülüyor. Gölge Adalar, kendi çıkarları ile çatışabilecek bir ruh toplayıcısının, planlarına engel olabileceğini düşünüyor olabilir.

6) Lulu’nun Hala Genç Olmasının Sebebi

gnar_and_lulu_by_amanochio-d81qt0b

Şampiyon Gnar ortaya çıkmadan önce, bilinen en yaşlı yordle Lulu‘ydu. Fakat düşünülenin aksine Lulu ölümsüz değil. Sadece Kayran‘da geçirdiği süre boyunca yaşlanmadı.

7) Kayıp Halka Gnar’ın Gerçek Yaşı

The+Voidstalker

Gnar yaşayan en yaşlı yordle olmasına rağmen, Anivia tarafından dondurulmadan önce, insanlara göre sadece 4 yaşındaydı.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir