League of Legends’ta İlk Kan Döküldü!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Riot Games tarafından geliştirilen ve 5 yılı aşkın bir süredir MOBA oyun tarzını dünyaya yeniden tanıtan oyun League of Legends tarihinde ilk kan döküldü. Sürekli değişen ve güncellenen hikayesiyle, belki de hiç hile bulundurmamasıyla ve dünya çapında düzenlenen turnuvalarıyla Türkiye’de bile “e-spor” adını kazanabilerek gönüllere taht kuran oyunda Gangplank isimli karakter hikaye gereği öldü.

3 bölümlük bir hikaye gibi yayınlanan mini seride Bilgewater şehrinin kötü kaptanı Gangplank, eski 2 dost olan Graves ve Twisted Fate son olarak ise Miss Fortune karakterlerini içinde barındıran bu mini serinin sonunda (dikkat spoiler içerir) Gangplank hayata gözlerini yumdu. Bu hikayenin sonucunda oyunda da ölmesi nedeniyle kullanıma kapanması da hikayeyi ayrı bir ilgi çekici kıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Hikayenin içinde Gangplank’ın Twisted Fate ve Graves’i idam etmesinin hemen ardından Miss Fortune isimli karakterin Gangplank’ın filosuna saldırısı ile öldüğü söylenmesine rağmen hikayenin içinde ne bir ceset nede bir açıklama bulundu. Oyunun içinde şimdiden bir kargaşaya neden olması Riot’u telaşlandırmış olmalı ki hemen bir açıklama ile herkesin sabırlı olması gerektiğini söyledi. Aslında oyun için daha ilgi çekicilik katmış olsa bile Gangplank isimli karaktere para yatıran oyuncular hemen Riot Games ekibine anında paranın iadesini istemiş bile. Özellikle daha Gangplank’ın yeniden yapımının yayınlanması üzerinden en fazla bir hafta geçmişken bu yalnızca varsayımdan ibaret olan ölüm haberi oyunu ne kadar etkileyecek, geri dönecek mi yoksa oyuna farklı bi tat katması amacıyla karakter geri gelmeyecek mi? Sizin de yorumlarını merakla bekliyoruz…

2 thoughts on “League of Legends’ta İlk Kan Döküldü!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir