LeBron James’in Tweet’i Servet Değerinde

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter geliştiricilerine para kazandırmaya devam ederken ünlü kullanıcılarada bir yandan gelir kaynağı olmuş durumda. Bu ise yüksek takipçi sayılarına ulaşan kullanıcılara yarıyor diyebiliriz. NBA ve basketbol tarihinin en iyi oyuncularından olan LeBron James’in attığı twitler server değerinde. LeBron James sponsporluklar ile attığı twitterlerin kaç bin dolar olduğunu açıkladı. Sosyal medya artık yüksek takipçili kullanıcılar için bir gelir kaynağı diyebiliriz. Buna Fenomen deniyor yani takipçi sayısı oldukça fazla ve herkez tarafından biliniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bunlardan biri olan NBA yıldızı LeBron James çeşitli firma ve markalar ile anlaşarak sponspor reklam içeren Tweet atıyor ve o içerik milyonlarca kişiye ulaşıyor tabi kullanıcıda servet değerinde para alıyor. Her Tweet’dan ayrı bir ücret alan kullanıcılar mevcut. Fakat Türkiye’de sponspor içerikler ile atılan Tweetler fazla bir para etmesede bu ücretler Amerika Birleşik Devleri’nde oldukça fazla.

LeBron James’in Twitter’daki kullanıcı adı @kingjames ve tam olarak 23 milyon takipçisi bulunuyor. Şimdi ise LeBron James attığı her twittin üzerine aldığı ücretleri açıkladı. Sponsor içerikli Tweet’lere LeBron tam olarak 140 bin dolar alıyor. Attığı bir tweet, yaklaşık olarak 23 milyon kişiye ulaşıyor. Espn’de yer alan bilgiye göre LeBron James’ten sonra en çok değerli Tweet’e 66.553 bin dolar ile Kevin Durant, 42.389 bin dolar ile Kobe Bryant, 34.924 bin dolar ile Floyd Mayweather ve 34.290 dolar ile Dwight Howard sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir