Lenovo S90 Selfie Akıllı Telefonu Sizlerle

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarlarında da görmeye başladığımız Lenovo, akıllı telefon üretimine dur demeden devam ediyor. Türkiye pazarlarına çok güçlü cihazlarla giren şirketin yeni selfie telefonu S90’ın özellikleri ve görselleri ortaya çıktı.

CES 2015’te tanıttığı iki telefondan sonra duyurduğu, tasarımı iPhone 6’ya fazlasıyla benzeyen ve selfie odaklı model S90, bugün Tenaa sertifikasını alırken gün yüzüne çıktı.

lenovo 3
Lenovo S90

 

Özelliklerine baktığımız zaman daha çok giriş ve orta seviyeye uygun olduğu görülen cihazın, selfie odaklı LED flaşlı ön kamerasını çıkardığımızda özellikleri Samsung Galaxy A5 seviyesine eşdeğer olduğu görülüyor.

facebook müşteri hizmetleri

lenovo 5

Özelliklere bakarsak boyutu 5 inç olan ve 720p HD çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip olan cihazın işlemcisi 1,2 Ghz hızında ve 4 çekirdekli (büyük olasılıkla Quallcom Snapdragon 410) olacak.

Selfie odağı olduğunu birkaç kere belirttiğimiz S90’ın LED flaşlı arka kamerası 13 megapiksel ve Full HD video çekimi yapabiliyor. Ayrıca selfie ön kamerası da LED flaşlı 8 megapiksel.

lenovo 2

2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olacak olan telefonun Android sürümü 4.4.4 KitKat olacak. Cihazın ilerleyen günlerde tanıtılmasını bekliyoruz.

Yazan: AZİM BARIŞ VATANSEVER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir