LG G Flex 2’de Isınma Problemi Yok

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir süredir dolaşan LG G Flex 2 Isınma problemlerine dair resmi bir açıklama geldi.

Bir süredir Snapdragon 810 işlemcilerin aşırı ısındığına dair söylentiler dolaşıyordu. Samsung’un amiral gemisi Galaxy S6’da Snapdragon 810’un çok kullanılmayacağı da duyurulunca, bu söylentiler iyice güçlenmeye başlandı.

LG’nin kavisli modeli G Flex 2, Snapdragon 810 kullandığından dolayı, bu söylentilerin en çok hedefi olan telefonlardan birisi oldu. Dedikodular LG yetkilileri tarafından duyulduktan sonra, LG Başkan Yardımcısı Woo Ram-Chan bir açıklama yapma gereği duydu.

facebook müşteri hizmetleri

Yapılan açıklamada LG G Flex 2’nin aşırı ısınma problemi hakkında “Piyasada Snapdragon 810 modellerine dair endişeler olduğunun farkındayım, fakat çipin performansı oldukça tatmin edici. ” dedi. İşlemci yüzünden aşırı ısınma problemi yaşamadıkları, hatta çipin G Flex 2’nin diğer telefonlara göre daha az ısı üretmesine sebep olduğu belirtildi.

snapdragon

Şu an telefonların performans ve ısınma problemleri hakkında elimizdeki bilgiler firmalardan geliyor. Samsung aşırı ısınma problemleri yüzünden Snapdragon 810 kullanmaktan vazgeçip 64-bit octa-core Exynos 7420 işlemciye geçiş yapmıştı. Cihazlar elimize geçtiği zaman daha tarafsız ve ayrıntılı bir bilgiye ulaşabileceğiz. O zaman Samsung’un verdiği kararın ne kadar doğru olduğu da ortaya çıkacaktır.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir