LG G Pro Serisine Son Verebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Güney Kore’den çıkan teknoloji devi LG, yeni yayınlanan rapor ile G Pro serisini sona erdirdiği söylentilerini doğruluyor.

Bir süre önce mobil bölümünün başı olan Jong-Seok Park, sağlık sorunları sebebiyle, ayrılmış ve koltuğu Juno Cho‘ya bırakmıştı. Bu değişimle birlikte bazı değişimler olacağı hakkında söylentiler dolaşıyordu. Yayınlanan rapor ile bu söylentilerde doğruluk payı olduğunu görmüş oluyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Rapordaki bilgilere göre, hem tablet hem de telefon olarak geçen phablet sınıfı LG G Pro serisi sona eriyor. LG‘nin kendi ürettiği Nuclon işlemciler ile piyasaya çıkacağı söylenen G Pro 3 ise piyasaya hiç çıkmayacak.

Bu kararın arkasında bir kaç farklı sebep yatsa da, en geçerli olanı ekran boyutları. LG’nin amiral gemisi G3‘ün ekran boyutunun 5.5 inç’e ulaşması ile G Pro 2‘nin 5.9 inç ekranı arasında çok büyük bir fark kalmadı.

LG‘nin yeni mobil departmanı başkanının, zaten çok büyük farklılıkları kalmayan, iki telefon ile uğraşmak yerine G4 üzerinde yoğunlaşmak istediği ve G Pro serisine bu sebeple son verdiği düşünülüyor.

LG G Pro 2‘nin belli ülkelerde satışa sunulmasının da serinin gözden düşmesinde etkili sebeplerden birisi olduğunu söylemek mümkün.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Comments are closed.