LG G5 Mumtemel Özellikler

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Üst seviye akıllı telefon V10 mobil dünyasında yeni olsa da, LG cephesinde G5 ismi anılmaya başlandı bile. G serisi ürün döngüsünün tamamlanmasına beş aylık bir süre olmasına karşın telefona ilişkin önemli iddialar ortaya atılıyor.

Bunların en önemlisi ise G5’i beklenenden daha önce görecek olmamız. Çinli kaynaklara göre LG G5 şubat ayında tanıtılacak. LG, G5’i Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtarak o dönem üst seviye akıllı telefon kategorisinde yaşanacak rekabete (One M10, Galaxy S7/S7 Plus, hatta Xperia Z6) katılma noktasında geç kalmak istemiyor olabilir. Bu yıl G4 tanıtıldığında One M9, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge birçok noktada satışa sunulmuştu. LG G5, G4 ile kıyaslandığında donanım ve yazılım özellikleri itibariyle daha gelişmiş bir yapıda olacak. Bu defa metal kasanın kullanılacağı iddia edilen G5’te 5.6 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekrana yer verilecek.

facebook müşteri hizmetleri

LG G5-
LG G5’in işlemci biriminde Snapdragon 820’yi göreceğiz. Qualcomm’ın dört çekirdekli yeni nesil işlemcisi sadece G5 değil, gelecek yıl tanıtılacak birçok amiral gemisi telefonda kullanılacak. 4GB RAM ve 32/64GB dahili depolamanın eşlik edeceği G5’te mikroSD kart desteğinin devam ettirilmesi bekleniyor. LG G4’te olduğu gibi G5’te de gelişmiş bir kamera göreceğiz. G4’teki F/1.8 diyafram açıklığına sahip 1/2.6 inç büyüklüğünde 16MP çözünürlüklü bir sensör kullanan LG, gelen haberlere göre G5’te sensör boyutunu 1/2 inç seviyesine yükseltecek. Kamera çözünürlüğü ise 20 ya da 21MP olacak. Benzer büyüklükteki bir sensörü daha önce Nokia 808 PureView modelinde görmüştük. YYeri gelmişken kamera yetenekleriyle dikkat çeken Xperia Z5’in kamera sensör büyüklüğünün 1/2.3 inç olduğunu belirtelim. LG G5’in ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde olacak. V10’daki gibi çift kamera sürprizi neden olmasın.

LG G5--
G3 ve G4’te parmak izi sensörüne yer vermeyen LG sensörü nihayet V10 modelinde kullanmayı uygun gördü. Şu sıralar mobil ödeme sistemi de geliştiren Güney Koreli üretici G5’te büyük ihtimalle parmak izi sensörü kullanacaktır. LG G5’te ek olarak iris tarayıcısının da kullanılacağı dillendiriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir