LG G5’e Göz Tarama Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yıllardır sinema filmlerinde ve oyunlarda gördüğümüz göz tarama teknolojisi gerçek olacak gibi görünüyor. Son zamanlarda bolca ismi geçen göz tarama teknolojisi, raporlara göre LG’nin üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi LG G5‘te yer alabilir.

facebook müşteri hizmetleri

Güney Kore‘den gelen bir raporun içeriğine göre IRIENCE isimli Güney Koreli biyometrik uzmanı şirket, LG G5‘te kullanılmak üzere bir iris (gözbebeği) tarama modülü geliştiriyor. Rapora göre hala geliştirme aşamasında olan tarama modülünün G4 Note‘un üretimine yetişmesi şu an için oldukça zor görünüyor. Ancak 2016’nın başında tamamlanması beklenen teknoloji LG G5‘in üretimine yetişebilir. Yani bu yeni teknolojiyi LG G5‘te görebiliriz.

IRIENCE‘in şu sıralar göz algılama mesafesini 30 cm’den 50 cm’ye çıkarmak için uğraştığı söyleniyor. Firma bunu başardığında telefonun kilidini açmak için onu gözünüze yaklaştırmanız bile gerekmeyecek. Bunun yanında iris algılama, parmak izine göre çok daha gelişmiş ve güvenli olduğundan, bir başkasının sistemi kandırıp telefona erişim sağlaması, parmak izindekine göre çok daha zor olacak.

Göz tarama işlevi yeterince iyi çalışırsa LG G5’in kilidini açmak, eğlenceli bir iş haline gelebilir. İşlevin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini, dahası gerçekten tutulup tutulmayacağını yaklaşık 6 ay sonra görebileceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir