LG Kapaklı Android Telefonu LG Gentle’ı Duyurdu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir dönem oldukça yaygın olan kapaklı telefonlar, akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile yerini dev ekranlı dokunmatik telefonlara bırakmıştı. Ancak görünen o ki kapaklı telefon konusunda geçmişte baya çalışan LG, bu sevdasından hala vazgeçmemiş. Şirketin yeni duyurduğu LG Gentle, kapaklı telefon geleneği ile Android’in gücünü birleştiriyor.

Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile donatılan LG Gentle, daha çok yaşlı kullanıcılar ve dokunmatik ekranlara alışamayanlara odaklanıyor. 3.2 inçlik (480x320p) dokunmatik ekrana sahip telefon 1.1GHz dört çekirdekli işlemci ve 1GB RAM ile çalışıyor. 4GB’lık arttırılabilir hafızaya sahip olan telefon LTE desteği de sağlıyor. Batarya olarak da 1.700mAh batarya kullanıyor.

facebook müşteri hizmetleri

LG Gentle’ın dikkat çeken başka bir özelliği ise gelen özelliklerde herhangi bir kamera bilgisinin olmaması. Ön kamerası bulunmayan telefonun arka kamerası da o kadar gelişmiş olmasa gerek ki kamera çok ön planda değil. Zaten bu telefonu alanların da çok fotoğraf ya da selfie meraklısı olduğunu düşünmüyoruz.

Eğer bu özellikler size az geldiyse sıkıntı yapmayın, çünkü bu telefonun odak noktası dediğimiz gibi teknoloji kurtları değil. Daha çok yaşlılar, çocuklar, dokunmatik ekrana alışamayanlar ya da dokunmatik ekran için elleri fazla büyük kullanıcılar için tasarlanmış bir telefon LG Gentle. Ha tabii sadece kapaklı telefon sevenler de vardır, o ayrı konu.

Şimdilik sadece Güney Kore için duyurulan LG Gentle’ın fiyatı 170 dolar olarak belirlenmiş durumda. İlerleyen zamanlarda bu ilginç telefonu Batı’da da görür müyüz bilemeyiz, ancak eğer gelirse ekrandan şikayet eden dedeler ve nineler bayram edecek gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir